• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana obsady prośba o opinie

#1
Witam

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadam to pytanie ale cóż.
Sytuacja jest taka: zbiornik 230X60X60 mam  3red tigery, 3 akary pomarańczopłetwe i channe marulius( nadzwyczaj łagodna).
Największy zadymiarz w akwarium to jedna z akar bardzo duży samiec który jest prawie wielkości rocznej pawiookiej. Startuje nawet do parki pawiookich.
Pomyślałem sobie że może pozbędę się akar a zamiast nich chciałbym wpuścić ryby które od zawsze mi się podobały a mianowicie pielęgnice managuańską - sztuk 3.
Akary zapewne będzie chciała zostawić żona ale wtedy będzie jak dla mnie przerybienie a tego nie chcę.

Co o tym sądzicie?????
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jakiej wielkości będą te managuanskie? Wrzucenie podrostków w handlowym rozmiarze to moim zdaniem ryzyko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(25-10-2015, 12:14 PM)sbc napisał(a): Jakiej wielkości będą te managuanskie? Wrzucenie podrostków w handlowym rozmiarze to moim zdaniem ryzyko.
I właśnie tutaj jest problem bo w pobliżu znalazłem tylko podrostki 5 cm. Tak jak piszesz mam takie same obawy.
Idealnie by było gdybym znalazł takie powiedzmy 10 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To pewnie jedno kłapnięcie pyskiem dla Twojej łagodnej Channki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(25-10-2015, 13:47 PM)sbc napisał(a): To pewnie jedno kłapnięcie pyskiem dla Twojej łagodnej Channki.
Masz rację ale ona jest trochę za leniwa żeby polować-przynajmniej w dzień w nocy jest aktywniejsza. Niemniej jednak jak kiedyś wpuściłem jej żywca to tak nie za bardzo chciało się jej ruszyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Do czasu, to drapieżnik, a natury nie oszukaszSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(25-10-2015, 20:33 PM)sbc napisał(a): Do czasu, to drapieżnik, a natury nie oszukaszSmile
Już to słyszałem od momentu jak miała 5 cm obecnie ma ok 50 cm i dalej nic Smile ale w sumie wiem ze z dnia na dzień może się wszystko zmienić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie daj jeść przez tydzień i wtedy wpuścić żywca Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(26-10-2015, 10:32 AM)matti1982 napisał(a):
(25-10-2015, 20:33 PM)sbc napisał(a): Do czasu, to drapieżnik, a natury nie oszukaszSmile
Już to słyszałem od momentu jak miała 5 cm obecnie ma ok 50 cm i dalej nic Smile ale w sumie wiem ze z dnia na dzień może się wszystko zmienić.

Do 50cm drapiezcy nie wrzuca się 5cm ryby. Powiedziałbym że i 10cm jest zagrożona. Ja bym poszukal pary jak nie w Polsce to za granicą wielkosci 20/15 która powoli ustawi sobie wszystko w zbiorniku a na pewno nie da się innym rybom i rownoczesnie pokaże swoje zachowania i nadal będzie rosła. 

Przy odrobinie szczęścia osiągnie 40-45 samiec i wówczas channa wyskoczy z akwarium. Managuanskie rosną dość szybko .
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(26-10-2015, 12:00 PM)tuptuś napisał(a): Nie daj jeść przez tydzień i wtedy wpuścić żywca Wink
To już kiedyś sprawdziłem jakieś 10 cm temu - w nocy szlak trafił 5 okoni Smile

(26-10-2015, 15:25 PM)mady haze napisał(a):
(26-10-2015, 10:32 AM)matti1982 napisał(a):
(25-10-2015, 20:33 PM)sbc napisał(a): Do czasu, to drapieżnik, a natury nie oszukaszSmile
Już to słyszałem od momentu jak miała 5 cm obecnie ma ok 50 cm i dalej nic Smile ale w sumie wiem ze z dnia na dzień może się wszystko zmienić.

Do 50cm drapiezcy nie wrzuca się 5cm ryby. Powiedziałbym że i 10cm jest zagrożona. Ja bym poszukal pary jak nie w Polsce to za granicą wielkosci 20/15 która powoli ustawi sobie wszystko w zbiorniku a na pewno nie da się innym rybom i rownoczesnie pokaże swoje zachowania i nadal będzie rosła. 

Przy odrobinie szczęścia osiągnie 40-45 samiec i wówczas channa wyskoczy z akwarium. Managuanskie rosną dość szybko .

Jasne że masz racje. Z chęcią kupiłbym sobie takie 15 cm managuańskie ale jest problem z dostępnością w moich rejonach. Oczywiście zawsze pozostaje transport ale mam z tym złe doświadczenia więc wole rybki wozić sam.
Polemizowałbym tylko z Twoim stwierdzeniem że 40 cm managuańska jest w stanie stłuc np 80 cm maruliusa. Fakt nie znalazłem nigdzie info o maksymalnym rozmiarze w akwarium.
Słyszałem że jagury szybko rosną ale w przypadku mojego maruliusa ma przyrost ok 7mm miesięcznie.
Jeśli mam być szczery to nie mam zamiaru sprawdzać która będzie silniejsza bo po prostu szkoda ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości