• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje Błękitki

#11
Tak wygląda mama przy gnieździe , coraz większy ruch na dnie dołeczka Zacieszacz    
Tutaj oboje rodzice
   
A tak wygląda zbrojnik który chciał się dobrać do gniazda , dla dobra obu stron trzeba usunąć zbrojniki ze zbiornika bo krew się polejeKrzyk


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
na dużą ampularię helenki nie dadzą rady Big Grin Ale to musiało śmiesznie wyglądać, jak wypychały takiego kloca, jakim jest ampularia, z gniazda Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Niestety widziałem akwarium, w którym helenka rozprawiła się z dużo większymi od siebie ampulariami!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(12-10-2015, 11:50 AM)schmeichel napisał(a): Niestety widziałem akwarium, w którym helenka rozprawiła się z dużo większymi od siebie ampulariami!

ale widziałeś to na żywo, sam proces zjadania dużej ampularii przez małą helenkę? Ja miałam bardzo dużo helenek, w zasadzie tylko helenki, dodałam ampularie, ale tylko te do średnicy max 1 cm zostały zjedzone. Natomiast takie większe,  3 cm i więcej, to sobie spokojnie żyły i nie raz widziałam, jak helenka się starała coś im zrobić ale nie dała rady po prostu, bo ampularia była za duża...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Samego procesu nie widziałem. Było to akwarium mojej mamy, w którym pływały tylko gupiki .Były tam tez ampularie i 1 sztuka helenki. Ampularie rozmnażały się regularni. Te największe 3 sztuki miały średnice ok 3-5cm. Znalazłem sporo pustych małych muszli a po pewnym czasie duże muszle także zrobiły się puste.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(12-10-2015, 14:56 PM)schmeichel napisał(a): Samego procesu nie widziałem. Było to akwarium mojej mamy, w którym pływały tylko gupiki .Były tam tez ampularie i 1 sztuka helenki.  Ampularie rozmnażały się regularni. Te największe 3 sztuki miały średnice ok 3-5cm. Znalazłem sporo pustych małych muszli a po pewnym czasie duże muszle także zrobiły się puste.

ampularie w optymalnych warunkach żyją 1,5 roku, jak były dorosłe to po prostu może przyszedł na nie czas?

Mojemu bratu padły ampularie, mimo iż nie miał ani jednej helenki w zbiorniku. Też wyłowił same muszelki...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Być może i tak byłoSmile Jednak w zbiorniku i tak ciągle było dużo, różniej wielkości ampularii , więc mojej mamie to nie przeszkadzało.ja w moim zbiorniku też wyłowiłem ostatnio dwie muszle i myślałem, że to sprawka hoplarchusów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(12-10-2015, 10:26 AM)Vanilka napisał(a): na dużą ampularię helenki nie dadzą rady Big Grin Ale to musiało śmiesznie wyglądać, jak wypychały takiego kloca, jakim jest ampularia, z gniazda Tongue

Helenki nie mają szans to dorosłe ślimaki i mają po 3/4 cm średnicy ale samiec dał im radę toczył jak piłkę, no powiem pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem i ubaw przedni .
Niestety potyczka zbrojnika niebieskiego z akarami skończyła się dla niego tragicznie jak wróciłem z pracy był już martwy dobrze że to nie panaqua bo bym się zapłakał płaciłem za nie po 120 zł , profilaktycznie trafiły do innego zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ładne akarki,szkoda tylko ,że podłożem nie jest piasek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
No właśnie taki eksperyment na dole warstwa grubszego mielonego bazaltu a na wierzchu piasek bazaltowy cała aranżacja w czarnym kolorze miałem już w poprzednim zbiorniku piasek biały kwarcowy , ciężko było utrzymać rośliny bo akary wszystko wyrwały z podłoża a tu nie wszystko pięknie rośnie , wiem powiecie anubiasy na podkładce z korzenia szczepione powinny być ale mnie jakoś w gruncie bardziej się podobają , z poprzedniego zbiornika przeniosłem też krynia tajlandzka crinum thaianum , świetna roślina dla pielęgnic , znajomy hoduje sewerum a to takie krówki wodne i zjedzą wszystko co zielone a krynie sobie rosną bo ich nie lubią polecam wszystkim.
http://www.roslinyakwariowe.pl/baza/crinum_thaianum/

To zbiornik akar z czarnym dnem 250l , na zdjęciu jeszcze z sewerum .    
Mile widziane uwagi i komentarze - najlepiej pozytywneOklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości