• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [160l] BW The main role A.Macmasterii

#1
1. 160 litrów (100x40x40) przód OptiWhite

2. Hagen glo 2x39W ( Grolux + Philips 865)

3. Eheim 2217 wypełniony Matrixem

4. Eheim grzałka 100W

5. kH - 3*, gH - 4*

6. Korzenie, liście buku i dębu, szyszki czarnej olchy, piasek i torf na spodzie ok 2-2,5cm

7. Para Apistogramma Macmasteri, 15szt. Bystrzyków Amandy (Hyphessobrycon amandae), 8 Kirysków Pigmei (Corydoras pygmaeus), 8 Otosów (7 przyujściowych + 1 niger nigricauda), 2 Helmety

8. Jest to mój 1-szy zbiornik czarnych wód stworzony pod parę apisto także proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę Smile. Do tej pory skupiałem się tylko na roślinach a ryby w zbiorniku typu "Nature" były jedynie jego uzupełnieniem. Teraz diametralnie zmieniłem podejście i chcę stworzyć parce apisto warunki zbliżone do ich naturalnych.

Co myślicie o zbiorniku?

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Więcej liści i drewna na dno. Szyszki do woreczka i siup do filtra.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Liście dojdą po weekendowej podmianie, szyszki wg twoich zaleceń dorzucę do filtra. Korzenie użyłem wszystkie które posiadałem a zdobycie "patyków" tego rodzaju jest trudne bo posiada je tylko jeden sklep w Waw-ie.

Tymczasem focia Amandki

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dorzuciłbym na powierzchnię coś pływającego- dałoby schronienie amandom. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Faktycznie mało badyli.  Proponuję wycieczkę do lasu nad rzeczke zawsze się coś znajdzie, taniej i zdrowo, a przy okazji można podpatrzec ciekawe inspiracje w naturzeWink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bardzo ładny zbiornik, choć trochę pusty - dołożyłbym drewna i liści. Na taflę rzuciłbym pistię, żeby trochę rozproszyła światło. Zwiększyłbym też ilość bystrzyków, bo giną w tym zbiorniku, ale to oczywiście kwestia gustu. To pewnie kwestia ustawień aparatu, ale moje bystrzyki są bardziej "pomarańczowe" Smile.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Na Alledrogo jest Pan co sprzedaje korzenie grabu (ceny od 1,5zł do 5zł/szt) kup kilka i rzuć w jednym miejscu. Będą pasować do Twoich korzeni. Między nimi i pod nimi samica znajdzie sobie kryjówki na ikrę.
P. S. A myślałem, że Macmasterii to przejrzyste wody...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A jak dla Mnie jest bombowo. Ja bym nie dawał wiecej korzeni lecz wrzuciłbym suchych gałęzi dębowych. Klimacik wyszedł pierwsza klasa. No i te szyszki ja Kobuz pisał do filtra daj.
Aaa czy nie masz za dużo światła? Połowę mniej i tez będzie fajnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(01-10-2015, 10:25 AM)dzikakuna napisał(a): P. S. A myślałem, że Macmasterii to przejrzyste wody...
Bo tak jest- A. macmasteri(! Wink) pochodzą z CW.

Ale BW im nie szkodzi, zwłaszcza jak to nie jest ekstremalne BW.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jakoś nie przepadam za akwarium bez "czegoś zielonego" ale Twoje naprawdę mi się podoba, nie przyciemniaj za bardzo wody, wg mnie A. macmasteri zdecydowanie lepiej prezentuje się w jaśniejszej wodzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości