• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Uzupełnienie obsady 160l BW (100x40x40)

#1
Witam. Proszę o radę w uzupełnieniu obsady powstającego baniaka. Klasyczna 160ka w której główną parą będzie A. Macmasteri. Dobrana para która w poprzednim akwarium naturalnym podchodziła kilka razy do tarła z udanym skutkiem ( niestety z różnych przyczyn nie udało się mi otchowac narybku). Do pary apisto będzie min 8 kirysków pigmej oraz kilka otosów. Nie ukrywam że mam słabość do zakupu skalarów choć zdaję sobie sprawę że wysokość baniaka trochę mnie ogranicza i mogą czuć się mało komfortowo. Zależy mi także na odchowaniu małych apisto a z skalarami może być trudno. Dodam tylko że zbiornik za ok 6 miesięcy planuje zmienić na wyższy (min. 50 wys.) także aktualną 160ke traktuję za przejściowy choć komfort ryb jest dla mnie prorytetem. Proszę o radę co można by dodać do obsady.
Pozdrawiam Damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Skalary dopiero jak kupisz większy zbiornik. Wink Twój obecny jest za mały na nie- nie tylko na wysokość.

I zastanów się nad pigmejkami i przyszłościowymi skalarami- te pierwsze raczej za żywiec zrobią.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ok jestem w stanie przeboleć brak skalarów na ten moment, nad pigmejami będziemy zastanawiać się później. Czy do pary apisto mogę jednak coś dokupić? Neon czarny byłby zainteresowanym narybkiem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dla narybku Apisto są bezpieczne: małe drobnoustki(anduzei, marginatus, mortenthaleri, rubrocaudatus), ukośniki(eques), najmniejsze z bystrzyków(H. amandae) czy pstrażenice. Neony czarne będą dużym zagrożeniem dla narybku.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czy 15szt Bystrzyków Amandy nie będzie przesadą?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nawet 20 będzie okej. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Do takiego litrażu kupiłbym nawet z 30 bystrzyków amandy - mam 10 sztuk w 60l i giną w akwarium Wink
Zastanów się też nad pigmejami, bo to też maleństwa.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak więc obsada która dziś zasiedliła moją 160tke to 15szt Amand, 8 pigmejów oraz otosów oraz parka macmasterii i dwa helmety.

Ruki z tymi amandkami to był strzał w dziesiątkę, kolorystycznie jak i zachowaniem idealnie wpasowały się w mojego akwarium.Obsada ich zwiększy się do 20-25szt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dawaj zdjecia!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(27-09-2015, 22:18 PM)tatakuby napisał(a): Dawaj zdjecia!!!

Na dniach dotrze do mnie statyw to cyknę parę fotek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości