• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Drapiezniki do 300l.

#1
Witam. Jakie pielęgnice polecacie do akwarium 300l?. Chciałbym żeby były drapieżne. Odrazu mówie że chciałbym mieć parę dużych pielegnic niż dużą ilość małych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nic wielkiego tam nie wpuścisz (mniemam że akwarium ma wymiary 120x50x50, bo ich nie podałeś), ale z południowoamerykańskich pielęgnic masz spory wybór w rodzaju Crenicichla. Jeżeli musi być tylko sama para to może np. Crenicichla z grupy saxatilis (np. sveni, wszelkie tzw. lepidota, proteus itp. itd.). 

Jak nie musi być jedna para to dobrym pomysłem  też Crenicichla regani - te dałoby radę trzymać z jakąś inną parą pielęgnic, np. jakimiś akarami (np. wyrośnięte Laetacara dorsigera/curviceps/aragauaie, albo A. tetramerus), albo którymś gatunkiem z rodzaju Cichlasoma (np. amazonarum). Wtedy nie będzie problemu z nadmiarem narybku.

W większym zbiorniku mógłbyć trzymać grupę C. regani, co byłoby na pewno bardzo, bardzo ciekawe ale to tylko gdybanie - 120 cm zbiornik na to nie pozwoli.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ok. A jakieś niebieskołuskie, oscary, severum coś z tego można wybrać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Rocio się tu spokojnie nadaje.

Herosy nie są drapieżnikami... Ich dieta powinna być bardziej roślinna niż zwierzęca, w innym wypadku otrzymujemy biedne otłuszczone mutanty, z przerośniętymi narządami wewnętrznymi... Ale wydaje mi się że parka by tutaj mogła spokojnie prosperować, na seriouslyfish minimalne wymiary mają wpisane jako 120x45x45. Tylko wtedy mamy parkę Herosów i jakieś kirysy czy rozpraszacze, bez innych pielęgnic.

Na pawiookie za mały baniak, o co najmniej 30cm długości Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ok. Dzieki

piotrK . crenichichla są cudowne! Najbardziej jednak podoba mi się crenichichla sp.xingu1
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W większym zbiorniku mógłbyć trzymać grupę C. regani, co byłoby na pewno bardzo, bardzo ciekawe ale to tylko gdybanie - 120 cm zbiornik na to nie pozwoli.
[/quote]

To ja się podepne bo temat creni jest mi dość daleki, jakie crenicichla można trzymać w grupach (stadach) w akwa o dnie 200x60- odpadają najmniejsze gatunki, w towarzystwie małych gatunków płaszczek (póki co w planach ziemki jako towarzystwo)?


Ps. Malawista - popatrz też w kierunku mniejszych ziemiojadów t.j. red head, guianacara - wtedy gupka ryb z drobnym towarzystwem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A właśnie o nich chciałem wspomniećSmile red tapajos
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ziemiojady to już nie drapole Tongue No ale domyślam się, że malawista nie jest jeszcze zdecydowany co chce mieć Smile
Crenicichla sp. Xingu 1 i inne duże gatunki nadają się tylko do dużych akwariów.

@w-2: Crenicichle średnio nadają się na towarzystwo dla płaszczek, bo za bardzo tyją jedząc to co płaszczki. A małe gatunki mogą zostać wessane jak makaron Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No to pozostaną ziemki....
Ja proponowałem koledze pielęgnice ogółem i obsadę do 300l bo z drapieżnikami cieżko Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Kupię albo niebiesko albo cren tylko trochę o nich poczytam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości