• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [160l] Black Water

#1
Akwarium 160l 100x40x40
oświetlenie 2x30 W 
filtracja wewnętrzny aquael ASAP 700 jako filtracja mechaniczna, jbl e901 filtracja biologiczna
grzałka eheim 150 W
parametry wody:
ph 5,5
kh 0-1
gh 0-1
no3 0
w akwarium trochę korzeni i pistia
obsada: Apistogramma Gephyra WF 1+1, Apistogramma Bitaeniata WF 2+1, Drobnousek Obrzeżony WF 30 szt, Zbrojnik niebieski 3 szt. kiryski 4 szt.
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo przyjemne, klasyczne Czarne Wody - bez wydziwiania. Podoba mi się.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Masz torf pod piaskiem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mi również się podoba prosto i ładnie Wink
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moim zdanie przy dwóch gatunkach pielęgniczek to dno powinno być bardziej zagracone, na zdjęciach wygląda na niezłą plażę. Góra fajna ale dół pusty.
Jak samce podzieliły baniak i czy wyłonił się zdecydowany dominant?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dziękuję fajnie że wam się podoba miało być klasycznie czyli prosto i ładnie ''bez udziwnień my jesteśmy normalni'' Smile.

Oskid torf mam w kubełku. MatB to jest nie za duży baniaczek więc jakoś bardzo go zagracić nie mogłem, żeby ławicowe(drobnoustki) miała gdzie pływać. Z lewej strony jest sporo korzeni i jeszcze coś tam dojdzie, natomiast z prawiej strony przy tylnej szybie jest duży korzeń niestety taki ze mnie fotograf że nie potrafię pstryknąć fotki całego baniaczka tak żeby było widać ten korzeń i żeby nie wyszło za jasne zdjęcie. Może przy sprzątaniu jak usunę trochę pistii (która rośnie jak głupia) to lepiej go będzie widać.
widok z boku:
     

Samiec gephyry zdominował zbiornik jest duży dorosły i z samicą byli pierwsi w zbiorniku, a muszę dodać że jest to dobrana para co najmniej od roku, ponieważ to akwarium jest kontynuacją wcześniejszego 72l w którym pływała wspomniana parka apistogramma gephyra i 4 kiryski. Od niedawna samiec bitaeniata zaczyna się pokazywać, około 4 tygodni było go widać tylko parę razy zastanawiałem się czy jeszcze żyje. Natomiast wczoraj większa z samic bitaeniata walczyła z samicą gephyra. Walką to może ciężko nazwać raczej taniec wojenny, lub kto ma lepszą kiecke jak to u kobiet bywa Smile. Wyglądało to przecudnie. Mam nadzieję że samiec bitaeniata niebawem podrośnie nabierze pewności siebie przyzwyczai się do tupania dzieci i wtedy będę mógł zobaczyć jak funkcjonuje to moje podwodne społeczeństwo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Piękny baniak :-)
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jest klasa Smile co prawda zawaliłbym dno, bo aż się prosi Wink Porobiłbyś fotek A. gephyra
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Fajne, bardzo miłe dla oka.
Czy to już finalna obsada?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Thaz tak to finalna obsada, wydaje mi się że jest optymalna i cokolwiek więcej było by przesadą. Zimna Zośka mam parę zdjęć gephyry jeszcze z poprzedniego zbirnika 72l.
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości