• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450L] Ameryka Południowa - P.altum, H. temporalis, M. hypsauchen

#1
1. Litraż i wymiary akwarium: 450L 150x50x60
2. Oświetlenie: 50W w power ledach, załączane automatycznie, 10h/dziennie. Obecnie skręcone prawie do minimum, byłoby za jasno dla pielęgnic.
3. Filtracja: Eheim 2250, JBL e1501, Aquael Turbo 1500.
4. Inny sprzęt: Eheim Jager 300W.
5. Parametry wody: temp. 25*C, pH ~7
6. Użyte dekoracje: Na dnie leży zwykły piasek, kilka korzeni tworzących kryjówki dla ryb, dwa płaskie kamienie, większe dębowe gałęzie, tymczasowo 2 sztuczne rośliny (dla płaskoboków, które się trą)
7. Obsada akwarium:
3x P. altum
2x H. temporalis
6x M. hypsauchen
2x Ancistrus sp.
2x M. thoracata (Kiryśnik czarnoplamy)
8. Rośliny: Płaskoboki pożarły wszystko, więc nie ma nic Smile
9. Opis: Zbiornik działa od kwietnia 2012 (restart w październiku 2013 - wymiana podłoża). Wystrój ten sam od czasu restartu, ubyło roślin bo płaskoboki to istne kosiary a do spółki z Herosami z poprzedniej obsady zrobiły mi z roślin jesień średniowiecza Wink.
Panami akwarium wydają się być Altumy, choć mam je dopiero od tygodnia, podobnie jak szmaragdowe. Płaskoboki zaś pływają nie wchodząc nikomu w drogę. Sztuczne rośliny wrzuciłem na czas letni, gdyż płaskie codziennie odstawiają tańce godowe i po 4 sztuki 'trzęsą się' nad tymi właśnie roślinami. Czy coś z tego będzie? Zobaczymy Smile
Ryby dogadują się ze sobą, żaglowce preferują lewą część zbiornika, szmaragdowe prawą. Płaskie są dość żywe i można bywają we wszystkich częściach akwarium. Nie są przeganiane.
Szmaragdowe są świetne, raz przybierają barwę bordową, innym razem zieloną, jeszcze innym czekoladową (jankeska nazwa zatem uzasadniona).

A teraz dużo zdjęć Big Grin  W sumie same ciasne kadry ale niebawem zrobię coś szerszego, by dać ogólny ogląd sprawy.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Altumy pieknę olbrzymki Smile    Akwarium ma  niezły klimat.   Aż zazdroszczę altumów .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja zazdroszczę czekoladek. Duże są?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Obsada jak i akwarium świetne ! Pierwszy raz widze altum ze szmaragdami. Jestem ciekaw czy na dłuższą metę takie połączenie będzie sie spisywać. Tym razem nie wymieniaj tak szybko obsady Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
ładne  ryby, świetne fotki,szmaragdy sam wykarmiłeś czy już takie duże kupione?
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Szmaragdowe mają 14 i 12cm. Już kupiłem podrośnięte, jechałem po nie właśnie do jednego człowieka a zobaczyłem, że pływają u niego też te 3 altumy - pomyślałem, że bez nich nie wyjdę Smile I są moje. Na razie nie zamierzam nic zmieniać, poczekam może na potomstwo szmaragdów. A altumy zawsze chciałem mieć, więc szybko nie pójdą do ludzi Wink
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Gratuluję ryb-piękne okazy!Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Fajne duże rybska i klimat tez konkretny Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
i jak sprawdza się obsada?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jest bez zmian. Sielanka Smile Szmaragdowe 2 dni temu zaczęły w końcu coś kombinować. Tylko coś mi tu nie pasuje bo od razu kopią dołek zamiast szukać kamienia (a mają 2 płaskie w okolicy wielkości dłoni kamienie), chyba że wybrały sobie powierzchnię pobliskiego grubszego korzenia, nie wiem zobaczę jak się sprawy potoczą Smile Niewielki teren jest broniony ale ryby odpływają na relaksie na karmienie więc jeszcze nic tam nie ma. Jednak przekopane solidnie, dół jak się patrzy.
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości