• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [75] SA apisto VW

#1
Akwarium o wymiarach 50x50x30h

podłoże - piasek (i syfek z torfu  Tongue)

filtracja - HMF (Aquael circulator 500)

oświetlenie - Aquael Smart Leddy 6W 

grzałka (będzie Tongue)

obsada - będzie Big Grin w trakcie negocjacji Big Grin

flora - brak


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękny zbiorniczek. Masz rękę do aranżacji, fajnie te korzenie ułożone.
Czekam na obsadę...czyżby apisto?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Drewno fajne, ale ja już nie lubię kokosów. (Pełna hipokryzja bo sam mam jednego w akwarium z Borelkami.) Wyglądają nienaturalnie i prawda jest taka że jak w akwa jest drewno to pielęgniczkom do niczego nie są potrzebne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mrocznie, fajnie Smile ja jednak dołożyłbym nieco więcej drobnych rzeczy na dno typu patyczki, liście itp.

Piotr co do kokosów to nie do końca się z Tobą zgodzę. W każdym moim baniaku z apiściakami jest po kilka kokosów i mimo sporego zagęszczenia różnych korzeni np. Oregony zawsze wycierały się w kokosie i tam też samiczka pilnowała młode w pierwszych dniach ich życia. Jednak ja staram się zamaskować kokosy maksymalnie bo również przyznam że kokos w całości na widoku nie jest to zbyt naturalny widok.

Czekam na zakończenie negocjacji Smile i jakieś ciekawe foty robione w RAW-ach Haha .
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mariusz, tak, jakieś patyczki musimy skombinować, i garść liści Wink
fotki już zaczęłam robić w RAWach Tongue dzisiaj pójdą pod obiektyw satanki jeszcze Wink zobaczymy kiedy w tym akwa rybki zagoszczą Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wnorus na bank coś ciekawego zapoda do baniaka Big Grin Pytanie tylko co? Robercik dawaj chłopie bo w tobie nadzieja , że wyrwiesz coś fajnego Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-07-2015, 19:28 PM)massacra napisał(a): Piotr co do kokosów to nie do końca się z Tobą zgodzę. W każdym moim baniaku z apiściakami jest po kilka kokosów i mimo sporego zagęszczenia różnych korzeni np. Oregony zawsze wycierały się w kokosie i tam też samiczka pilnowała młode w pierwszych dniach ich życia. Jednak ja staram się zamaskować kokosy maksymalnie bo również przyznam że kokos w całości na widoku nie jest to zbyt naturalny widok.
No to prawda, nie bez powodu pielęgnice mając do wyboru doniczkę i dwa ułożone w grotę kamienie wybiorą to pierwsze jako miejsce do złożenia ikry bo daje lepszą osłonę przed drapieżnikami. Tyle, że w naszych akwariach takich drapieżników jest często jak na lekarstwo, a poza tym samice Apisto świetnie radzą sobie w doborze takich zakamarków o jakich my, ludzie nawet nie wiedzieliśmy że istnieją w korzeniach, które sami zbieraliśmy Smile Już o liściach nie wspomnę - wystarczy, że są lekko zwinięte.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
no to jak już spamuję to i tu wrzucę fotkę jak już się woda wyklarowała Smile
   
i mieszkańcy Smile
   
prawdopodobnie w najbliższych dniach kawaler pozna swoją wybrankę Wink ale ciii, on o tym jeszcze nic nie wie Wink chociaż tucano o tym ćwierkają Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Fotospam Wink                     
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
fajne liście Tongue baniak bajera nie narzekajcie że nie ma ochów i achów bo są Tongue
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 6 gości