• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwa 230X60X60

#1
Photo 
Cześć wszystkim.

Chciałbym przedstawić swój zbiornik - ewentualne uwagi sugestie mile widziane.
Baniak 230X60X60 front optiwhite, grzałka jager 300W, lampa uv, sump 5 komór, pompa jebao dc 6000, stelarz + szafka szklana, oświetlenie dzienne ledowe białe + czerwone punktowe, nocne niebieskie, szyby nakrywowe 6mm.

Miało to być akwarium dla gatunku chann ale ponieważ miałem już kiedyś pawiookie... sami wiecie.
W głowie mam jeszcze hodowlę jaguarów albo ch. pleuropthalma.

Obecna obsada:

- 3 oscar red tiger -ok 20 cm
- 3 akara pomarańczopłetwa - 15 cm (pomysł dziewczyny)
- 3 bocja wspaniała - 8 cm
- 1 channa marulius blue - 40 cm Smile ( były 2 większa zjadła mniejszą)

Roślinność - tylko duże pistie.

Karmienie: Sporadycznie granulat - channa wogóle go nie je, rosówki, mniejsze rybki, krewetki.


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przydałyby się jakiś korzenie odgradzające akwarium na 2 rewiry,ale tak to przyjemne dla oka.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Akwarium fajne ale ja także dałbym jakieś większe korzenie.Moje sugestie co do obsady to: oddałbym bocje( nie ten biotop) i channe. Ale to tylko moje zdanieSmileTeż chciałbym mieć taki zbiornik.Jaki masz rozkład płci u akar bo wydaje mi się że są same samce??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Duże akwaria z reguły przyjemne bo duże Wink zazdroszczę gabarytów.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No niestety spodziewaj się dalszych strat......jak odpilnuje channa to i z szybkimi bocjami też sobie poradzi.Jak będzie syta to na razie nie będzie zainteresowana akarami.Co do oskarów ,to dadzą radę Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Napisałeś że filtracja to sump , w którym miejscu jest komin , bo nie mogę dopatrzeć? I pytanko czy pistia nie blokuje Ci grzebienia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dziękuję za ciepłe słowa i sugestie.
A więc tak co do korzeni - też o tym myślałem ale wziąłem również pod uwagę to że channa kiedy osiągnie swój rozmiar musi mieć miejsce do pływania.
Ona robi takie sprinty i boję się gdy będzie więcej korzeni to się trochę może pokaleczyć. Tylko dlatego nie dałem więcej korzeni.
Jeśli chodzi o bocje wiem ze to nie ten biotop ale to z kolei oczka w głowie córki.
Akar miałem 4 szt. była jedna samica i 3 samce - samice oddałem bo miała non stop małe a samce tłukły się jak cholera.
Obecnie są 3 samce i jest dużo spokojniej a młode i tak nie miały szans przeżyć.
Komin w akwarium znajduje się po lewej stronie - jest oklejony czarną folią.
Pistie jakoś tak się rozkładają że nie blokują mi grzebienia ale przyznaje że też tego się obawiałem.

Czytałem dużo o channach oglądałem filmy na YT że jakie to one nie są...
Jeśli chodzi o moją marulius blue zauważyłem że jak była mała to akary i oscary trochę jej dawały w kość ale z wiekiem i gabarytami
jej agresja rośnie, jest duża różnica w sposobie poruszania atakowaniu zdobyczy itd.
Teraz to ona powoli rządzi i tak jak napisał Dzichu spodziewam się że może wykosić akary.
Oczywiście postaram się do tego nie dopuścić i ewentualnie akary wtedy oddam w dobre ręce.

A tak w ogóle akwarium miało mieć 270 długości ale by się nie zmieściło Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja mam jeszcze pytanie , czy szyby nakrywowe nie "podskakują" jak ryby sie spłoszą , lub podczas karmienia?? (u mnie są jeszcze młode , a już potrafią "przywalić w pokrywę jak zapodam coś żywego na powierzchnie wodySmile , a mam pokrywę 8 cm-trów od lustra wody).

ps. Ogólnie akwarium bardzo mi sie podoba.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wiedziałem że coś w opisie zmaściłem - szyby nakrywowe miały mieć 6 mm ale w ostatniej chwili zmieniłem na 8 mm ze względu na channę.
Co do pytania... Te szyby ważą swoje - czuje jak dźwigam i ryba nawet jak się spłoszy to szyba nie drgnie - nie mam tego problemu.
Jeśli chodzi o karmienie to przeważnie są to krewetki, rosówki lub pokarm tonący.
Kiedyś w zbiorniku 400l też miałem pokrywę i jak pawiookie były duże to jedna mimo wszystko wyskoczyła - dlatego teraz są szyby.
Fakt zdarza się że jak ryba zwłaszcza akary pobiera pokarm z powierzchni to tak zawija ogonem i fajnie chlapie po szybach Smile
W takich momentach dziękuję że mam akwa przykryte bo miałbym powódź.

Dzięki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Będziesz miał zabawę z tymi trybami Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości