• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt V4 - 1100L

#1
Miałem zamieścić relację dopiero jak skończę budowę, ale pochwaliłem się na fb i teraz nie mam wyjścia Tongue

Projekt V4 to nic innego jak czwarty krok (550, regał 100, regał 150) i wszystko wskazuje na to że "ostatni" w tym lokalu Smile Stety - niestety, fishroom oddaję prawowitemu władcy, a liczba baniaków z 8+3 spada na 3.

Akwarium: 287x70x55 i 200x50x55

Podstawa: 2 słupki z betonu komórkowego typu suporex, profile pod blat o przekroju 100x50x4mm. Zbrojona poduszka betonowa pod profile wykonana z betonu B25, tak samo jak podlewki. Blat OSB 18mm, styropian 2cm.

Filtracja: 2 cyrkulatory AquaEl 1000 i 1500l/h, falownik SunSun jvp-101 3000l/h, prawdopodobnie będzie też FBF na korpusie narurowym Big Slim napędzany pompą AquaEl MK-800 lub 600.

Oświetlenie: HQI 2x70W 6500K, dodatkowo w lampie świetlówka t8 36W i halogeny LED GU10 6500K - wszystko działające niezależnie od siebie.

CDN...


Załączone pliki Miniatury
                                                                                                       
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zapowiada się palce lizać. To teraz krówki będą miały kawał podwodnej łąki na wypas Oklasky
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Poprawione - foty już na forum Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No no wszystko konkretnie Big Grin czekam niecierpliwie co będzie dalej Big Grin
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
gratuluje pomysłu. tylko pozazdrościć takiego zbiornika
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Super, będzie z kogo ściągać jakby coSmile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Do końca jeszcze ściana nie wykorzystana, ale i teraz już jest nieźle Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Podmiany stałej, chociaż półautomatycznej, nie będzie? zamiast latania z wiadrami czy nawet ze szlauchem
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam zaciągniętą wodę do zbiornika, a spuszczam wężem 3/4 cala. Wszystko manualnie. Bez żadnych automatów. Kroplowniki leżą i będą dalej to robić Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(15-06-2015, 11:19 AM)qbsztyk napisał(a): Do końca jeszcze ściana nie wykorzystana, ale i teraz już jest nieźle Wink

Chyba strop by tego już nie wytrzymał jakby były szkła na całą ścianę. I pewno nie tylko strop by tego nie zniósł Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości