• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 112 litrów SA

#1
Rzadko piszę na tym forum ,ale zdecydowałem się przedstawić mój zbiornik. Mieszkańcami głównymi są Apistogramma cacatuoides w liczbie 2 sztuk plus narybek miesieczny. Mam tu też 8 kirysków pstrych, i zbrojnika sklepowego.
Na chwilę obecną dam tylko to zdjęcie. Jak znajdę czas to będzie więcej
[Obrazek: 2f4a1a154352c6bb51f555f808e18e67.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Akwarium bardzo ładne. Jak wielki jest ten samiec? Wydaje się być ogromny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie mierzyłem ale spokojnie z 11cm z ogonem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ależ się chłopie rozpisał Tongue 
Baniak wygląda fajnie jak pod kakadulce ale napisz chociaż na jakiej wodzie je trzymasz jakieś maluszki juz były? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Maluchy są nadal chyba. Czasem je widuję bo matka po 4 tygodniach położyła łaskę na opiekę nad dziećmi. Głównie żerują na dnie wśród liści.
Co do wody to są na czystym RO tzn. bez kranu. Dodaje wywar/napar z szyszek olchy
Ostatnie parametry to
Ph 6,2
Kh - 0-1
Gh 0-1
No3 przed podmianą wynosiło 5
Co do rozpisywania to ja raczej z tych co ich trzeba ciągnąć za język.
Ale jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to na pewno napisze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ogromny bo Pleyowy Wink. To ten mój samczyk co pływał w 75x36x32cm Smile.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Można prosić zbliżenie na samca ? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A jaki jest w tym akwarium osprzęt? Filtracja, oświetlenie i tak dalej. Poza tym akwarium wyszło Ci bardzo fajnie Smile
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No dobra. Powinienem to zrobić na początku,ale właśnie teraz zebrało mi się na opis zbiornika.
Pojemność 112 litrów
Oświetlenie 2x18W 865 z Leroy Merlin Osram przykryte w środkowej części folią aluminiową.
Filtracja- kubełek Atman Cf-800 a w nim dwa kosze z ceramiką i jeden z gąbką i torfem razem. Działa w tym akwarium też kaskada AquaSzut N500
Podłoże to piach z Leroy Merlin Kreisel 099.
Ozdoby to głównie korzenie,kilka łupin kokosa,gałęzie brzozy i olchy czarnej. Trochę liści dębu.
Woda to czyste RO do którego przy podmianach dodaję wywar/napar z szyszek olchy.
Podmiany to 20 litrów co tydzień.
Obsada- wspomniana Parma Kakadu z narybkiem ,który jeszcze czasem widzę,8 kirysków pstrych oraz Zbrojnik sklepowy mieszaniec. Pomijam ślimaki,helenki bo ja ich nie zapraszałem.
Co do porządków w akwarium to czasem przetrzeć szyby przy podmianie trzeba ,resztę zostawiam naturze.
Chyba tyle na chwilę starczy by mniej więcej pokazać dlaczego akwarium wygląda na zdjęciu tak a nie inaczej.
Jakbym coś pominął to śmiało piszcie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ostatnio patrząc na moje akwarium stwierdziłem,że może przydałoby się w nim troche życia. Jakieś rozpraszacze. Młodzież kakadu niby pływa ale jest bardzo nieśmiała o częściej przebywa wśród korzeni i liści aniżeli na głównej scenie.
Stąd moje pytanie . Czy jakieś ryby ławicowe występujące w naturze z kakadu nadają się do tego zbiornika? Oczywiście musi to być coś co nie będzie wyzeralo ewentualnego narybku.
Pytanie jest luźne ,a ja nie mam strasznego parcia na kolejne ryby po prostu chcę wiedzieć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości