• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Fishroom a podatki.

#1
Cześć!
Wiecie może czy w wypadku gdybym posiadał w fishroomie więcej litrów niż 700(bo taki właśnie planuje) i sprzedawał nadwyżki hodowlane, to czy moi rodzice(nie jestem pełnoletni) muszą odprowadzać z tego jakiś podatek? Oczywiście nie mówię tu o sztucznym odchowywaniu, po prostu mając akwaria jednogatunkowe są duże szanse na przeżycie potomstwa bez mojej pomocy.
Na pewno sprzedawałbym ryby/rośliny starsze niż 2 miesiące, więc wedle tego artykułu:
http://www.epodatnik.pl/interpretacje-po...44-13-2-tw
nie muszę się o nic martwić. Ale czytałem również że jeżeli posiadamy powyżej 700l wody(licząc wszystkie akwaria) i mamy z tego jakiekolwiek zyski, musimy zarejestrować naszą hodowlę amatorską w urzędzie.
Jak to więc wygląda?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To zależy od Twojego sumienia. Czy jesteś przykładnym obywatelem czy nie? Wink Słuchaj, nawet w sklepach zoologicznych ludzie chachmencą. Przecież może Ci się ryba rozmnożyć, ale równie dobrze połowa może zdechnąć.
Jeśli robisz coś regularnie, np. co miesiąc wykonujesz usługę to wedle przepisów należy zarejestrować wtedy działalność gospodarczą. W najlepszym wypadku ok. 275zł miesięcznie do ZUSu, w najgorszym prawie tysiąc...
Ja bym dał sobie spokój  tymi myślami o podatkach. Serio.
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Chodzi mi tu bardziej o to że nie chcę mieć problemów z dajmy na to takiego powodu że wystawiłem na allegro 50 sztuk Ramirezek, miesiąc wcześniej 30 sztuk kakadu, a na forach internetowych chwaliłem się swoją hodowlą amatorską gdzie mam 1500l wody.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Chcesz mieć spokój? Zarejestruj albo się nie chwal. Wink

Sprawa jest jeszcze prostsza, jeśli nie osiągasz 3000 zł przychodu w skali roku- jesteś wtedy zwolniony z podatków.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dokładnie, po pierwsze sie nie chwal aż nadto, po drugie NIE ZARABIASZ NA TYM 3K PLN/rok więc spokojnie Smile a, że jakiś sąsiad z którym sie pokłócisz Cie uprzejmie podpieprzy to też nic Smile dowodów brak. Ale nasz rząd idzie w zaparte i nawet 100zł od babci trzeba rozliczyc więc STRZEC sie Big Grin pozdro!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zdecydowałem że póki co odpuszczę sobie aż taki duży litraż, wolę nie ryzykować.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-05-2015, 12:13 PM)Papja napisał(a): Zdecydowałem że póki co odpuszczę sobie aż taki duży litraż, wolę nie ryzykować.
??? No prosze Cie..........

Nie masz hodowli tylko rybki ktore sie czasem rozmnoza. Stawiaj nawet 2x tyle.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Papja powienienes dostac  bana na 48h Big Grin
Sorry ale jestes gorszy niż moja matka w takich sprawach xX
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości