• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Uzupełnienie obsady

#1
Witam. Od dwóch miesięcy mam założony zbiornik 450l (150'50'60) z biotopem bw.Obecnie przebywa w nim 8x P.scalare (młode osobniki do 5cm wys.).
Filtracja jbl e1500 wypełniony ceramiką.
Parametry wody: ph 7;kh 1; gh 6; no2 0; no3 0.
Wystrój to mnóstwo korzeni liści i szyszek.Na dnie oczywiście o piasek.
Chciałbym dodać jakąś lawice, zbrojnika i może pielegniczki ?
Prosiłbym o jakieś propozycje.
Dodam kilka zdjęć zbiornika.
[Obrazek: 91b4cfe15c0104e8bad207f5b85f7786.jpg]
[Obrazek: bf197b6939d674227baabec260ad8f52.jpg]
[Obrazek: 12f4fe292bfcf006629f1631d2d709a6.jpg]
[Obrazek: b1b505d1daf374fa92a79c373ed5b7a8.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładny i fajny klimat!Ja proponowałbym jakieś ziemiojadySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dziwne masz te parametry. BW przy ph7? no i te gh6 i kh1 też dość duży stosunek.
Możesz opisać jak przygotowujesz wodę?
Poprawiłbym te korzenie, np. podłożył jeden pod drugi albo wszystkie razem w jednym rogu. Taki trzy punktowy plan nie jest fajny.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Woda jest kranowa.Nic nie przygotowywuje prócz wywaru z szyszek i liści.Tak na testach wychodzi i robione było już kilka krotnie zoolek i jbl kropelkami.Co do wystroju to nie będę już grzebal niech jest tak jak jest Big Grin

Patrzyłem na twój post z akwarium i też masz podobne parametry ph7 gh 6 i kh4podane Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zainwestowałbym na Twoim miejscu w filtr RO. Dzięki temu oprócz poprawy parametrów wody będzie ona oczyszczona bez chloru i ewentualnej chemii. Rybki będą zadowolone.
Jak doczytasz dalej w moim wątku to mnie się udało zejść z ph do 6,5 ale cały czas na podmianki stosuję tylko wodę RO, wywar z szyszek więc podejrzewam że teraz już jest ok. 6,0...Tylko że ja nie chwalę się że mam BW, a to już różnica.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mowilem ze koledzy dobrze beda podpowiadac. pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mała korekcja parametrów.Dziś powtorzylem test po ostatniej podmianie i bardziej zabarwilem wodę bo te wcześniejsze parametry były z przed 2tyg.Obecnie wyszło takie coś ; ph 6,2/6,4 kh 0 gh 7 no2 i no3 0.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wrzuć tam pielęgniczki albo ziemiojady i ławice bystrzyków Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Chciałem dodać 3+5 kakadu i 25 neonów czerwonych lub bystrzyków ozdobnych?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
i spokojnie będą Wink
ławica nawet ciut większa mogła by spokojnie tam śmigac.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości