• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: dieta pielegnicy managuanskiej

#1
Podpowiedzcie czym karmic managuanskie obecnie dostaja fileta tilapii serca z indyka i granulki cichlid&arowana co jewzcze im dawac? Rybcie maja okolo 30cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z serca bym zrezygnował, zapewne ryby nie pływają w wysokiej temperaturze? Polecam krewety, dobrze wpłyną na łuski, czerwone czy pomarańczowe mrożone z zoologa powinny być chętnie brane. Poza tym są zdrowe i nie utuczą Ci z ryb prosiaków. Od czasu do czasu i żywa krewetka byłaby dobrą odmianą. Lato idzie, ja swoim severum i pawim dzisiaj ukopałem dżdżownic w przydomowym ogródku. Ile było radochy w akwarium! Big Grin A jakie MMA! Wyobraź sobie robala 10-centymetrowego i dwie ryby po obu końcach, ciągnące każda w swoją stronę to spaghetti Smile
No i cóż na koniec - żywczyk! Tylko najlepiej sobie samemu podchodować jakieś mieczyki czy gupole, nie prosto ze sklepu, żeby zarazy nie przynieść. Mam w jednym kotniku 112-litrowym hodowlę krewetek red cherry i gupolków. Pogłowie jednych i drugich regularnie redukuję... Wink
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Temperatura 26 grzalka wylaczona jest tak mi trzyma temperatura pokojowa.. co do krewet zapomnialem napisac czasem jedza piaskowe sredno podchodzily moze lepsze koktajlowe beda? Dzdzownice mam w okolicy goscia co sprzedaje kalifornijskie kiedys dawalem pawim fajny widok jak sobie wyrywaly  z pyskaSmile zywca chcialem sobie naprodukowac ale zdobylem parke szmaragdowych i tyle zywca sobie pojadly many co nic bo tylko kilka mieczykow a musialem zwolnic drugie akwa dla szmaragd:p podsumowujac przystopowac z sercem przyzwyczaic do krewetki i robaczkow bardziej..
Dzieki za odpowiedzSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Serca weg bo do ich prawidłowego (szybkiego znaczy się) trawienia potrzebna jest jeszcze wyższa temperatura, co praktykują paleciarze. Jaguary raczej takich temperatur nie preferują Smile
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(12-04-2015, 12:10 PM)rafau napisał(a): Serca weg bo do ich prawidłowego (szybkiego znaczy się) trawienia potrzebna jest jeszcze wyższa temperatura, co praktykują paleciarze. Jaguary raczej takich temperatur nie preferują Smile
A przede wszystkim to ryby a nie koty, od których wzięły swoją popularną nazwę, więc nie potrzebują karmy w postaci drobiu Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Moj samiec sie czai jak kot Big Grin kurde krewety nie bardzo im podchodza ostatnio sprobowalem znow ze stynka ale tez lipa przeglodze je chyba i moze zaczna jesc cos dla odmiany
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
stynka,żywiec,robal,filety - jedzą wszystko,przynajmniej moje,wielkość podobna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A widzisz moje stynki nie chca jesc a co do robali to tylko dzdzownice czy co innego im dajesz? Myslalem nad drewnojadami ale nie wiem czy one moge je szamac..
Fileta jedza
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
dzdzownice,ochotke - wszystko jedzą,granulaty też ale rzadko daje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Spróbuj z żabkami Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości