• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pokarmy roślinne

#1
Czy wg Was pielęgnice wymagają dokarmiania pokarmem roślinnym (konkretnie chodzi mi o płatki, spiruline itp.) czy może wystarczy jak skubną sobie jakąś rośline w akwa? A jeśli tak to które pielęgnice bardziej potrzebują pokarmu roślinnego a które mniej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(11-04-2015, 11:20 AM)przemkowy napisał(a): Czy wg Was pielęgnice wymagają dokarmiania pokarmem roślinnym (konkretnie chodzi mi o płatki, spiruline itp.) czy może wystarczy jak skubną sobie jakąś rośline w akwa? A jeśli tak to które pielęgnice bardziej potrzebują pokarmu roślinnego a które mniej.
Ogólna odpowiedź podobnie jak i pytanie brzmi: tak potrzebują zbilansowanego pokarmu. 
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak wrzucam tabletkę alg z Hikari to moje młode ziemiojady zabijają się o nią. Niezła konkurencja dla zbrojników.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak można było zauważyć w zadanym przeze mnie pytanie, nie chodziło mi o ogólną odpowiedź tylko o szczegółową.
mady haze, to co napisałeś jest wiadome nawet dla dziecka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
przemkowy, Ty chyba żartujesz oczekując szczegółowej odpowiedzi, gatunki pielęgnic mają różne przystosowania pokarmowe, np. są takie co wyjadają innym rybom łuski oraz takie, które skubią cały dzień glony z kamieni. Gdzie w Twoim "szczegółowym" pytaniu jest napisane o jakie chodzi pielęgnice, bo ja podobnie jak made przeczytałem to jako pytanie ogólne dotyczące po prostu pielęgnic. Jakich to już nie wiadomo.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(12-04-2015, 09:27 AM)przemkowy napisał(a): Jak można było zauważyć w zadanym przeze mnie pytanie, nie chodziło mi o ogólną odpowiedź tylko o szczegółową.
mady haze, to co napisałeś jest wiadome nawet dla dziecka.
Postawa roszczeniowa,a sam zadaje niesprecyzowane pytanie Cool
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Fakt zapomniałem dopisać, przepraszam Smile
Chodzi mi głównie o pielęgnice niebieskołuską oraz o zebre.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Już lepiej Oklasky
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja kazdego dnia karmienie zaczynam od podania spiruluny w platkach , a dopiero potem inne pokarmy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A dla niebieskołuskiej i zebry też spirulina jest wsazana/odpowiednia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości