• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Parachromis managuensis

#1
W tym wątku zaprezentuję Wam,pielęgnice managuańskie.Pływają u kolegi w 2 tyś litrów,i także są spore ok +-50cm Jest na czym oko zawiesić.Smile
Są naprawde okazałe nawet jak na managuanskieWink
zdjecia także robione na szybkości,kolega ma napięty grafik..Shy


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładne i duże, ale tutaj znów widzę, że proporcje są zaburzone Sad

Nie mniej jednak brać przykład, że tak duże ryby ( a są stosunkowo popularne) lądują w odpowiednim zbiorniku, bo poza tym, że ryba ma się mieścić, to ma też mieć miejsca do pływania oraz własny kąt.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(14-10-2011, 12:23 PM)Pley napisał(a): Ładne i duże, ale tutaj znów widzę, że proporcje są zaburzone Sad

Nie mniej jednak brać przykład, że tak duże ryby ( a są stosunkowo popularne) lądują w odpowiednim zbiorniku, bo poza tym, że ryba ma się mieścić, to ma też mieć miejsca do pływania oraz własny kąt.

Akwarium ma 235cm 100cm szer 80 wys wiec proporcje są odpowiednie ,mozesz mi wierzycSmileChyba ze chodziło o proporcje ryb,ale to tez kwestia gustu,jeden lubi ryby jak z natury,smukłe i suche inny natomniast na maksa wypasione choć nie jest to najzdrowsze dla ryb ,faktSmile
Dla przykładu,dodaje ogólne fotki akwarium kolegi.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak, chodziło mi o proporcje ryby. Fakt, każdy woli co innego - ja osobiście wole smukłe smoki Big Grin
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No i tu się z Pleyem zgodzę; w porównaniu do Twoich pozostałych ryb, które wyglądają doskonale te - wręcz przeciwnie. Choć z pewnością do młodych nie należą.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bardzo duzo osób woli wasze preferencje,typ naturalny,smukły nie przekarmiany,jak pisałem kwestia gustu.Zaprezentowałem poniewaz uwazam ze rzadko zdarzają sie takie potwory,jednym sie beda podobać innym nie!Naturalna sprawa.Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No właśnie, poza tym aby te ryby zachowały idealny kształt ciała przez większość swojego żywota, trzeba by je karmić głównie żywcem. A na to nie każdy ma czas/chęci.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mnie się bardzo podoba akwarium (całość - i to co wewnętrz, i to co na zewnątrz szyb). Wszystkie ryby OK, poza managuańskimi. Wielkość imponująca, ubarwienie i kształty już mniej (jedna ma zdeformowaną górną wargę). Poza dietą, jak napisał Piotr, oraz pozycją w stadzie, jest jeszcze kwestia wieku tych olbrzymów.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cytat:No właśnie, poza tym aby te ryby zachowały idealny kształt ciała przez większość swojego żywota, trzeba by je karmić głównie żywcem.

No a jak widziałem foty jak odławiali te pielegnice w naturze, to niektóre też miały wielkie brzuchy Smile Tłumaczyłem to sobie tym, że pewnie są świeżo co po posiłku...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
WitamSmile
Jesli chodzi o wiek ryb to jakies 5 lat a zdeformowanie wargi tak wyglada na fotce poniewaz ryby coś mieliły w pysku i tak wyszło na foto.
Nie umniejsza to jednak faktu ze są spasione pozadnie,mnie osobiscie podobają się te ryby ale kwestia gustu.
Karmine są natomniast z tego co wiem i zywcem i innym najlepszej jakosci pokarmami
z ta róznica ze w naturze ryba w jeden dzień cos upoluje a 3 natepne moze byc głodna do tego ogromne rozlewiska do pływania i o smukłosc nie problem,w akwariowych warunkach ,akwarysta karmi swoje ryby jeden robi to z umiarem bo lubi smukłe naturalnie wygladajace jak wiekszosć inni daja kilka razy dziennie obficie poniewaz lubią gigantyczne ryby i widać efekt na fotoSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości