• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 400 L Vanilki - SA

#1
Szkło 200x50x40h
Filtracja Eheim Professional 2075
grzałka 250W
oświetlenie LED 18W 
wystrój : korzenie, nurzaniec, epipremnum małe
fauna
Satanoperca mapiritensis
Satanoperca daemon
Biotodoma cupido


   
   
   
   
   
   
   


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak ja lubie jak grono ziemiojadowców się powiększa na naszym forum Smile Wszczególności fanów Sataonoperca. Akwarium bardzo ładnie się prezentuje, przestronnie. Napisz coś więcej o obsadzie, ile ją masz, czy Biotodoma i S. daemon to pary?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Super akwarium i rybki. Napisz cos więcej o parametrach wody
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wszystko fajnie, zdjęcia super. Ale gdzie cupido<3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Właśnie, też chcę zobaczyć cupido Wink

Lubię długie akwaria, 2m przy 40cm wysokości wygląda całkiem fajnie. Trochę brakuje mi jakiś kilku pojedynczych kamieni gdzie nie gdzie żeby przełamać tak płaskie i równe dno ale i tak dobrze to wygląda.

Czekam na cupido Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Fotki cupido znalazłem już na innym forum, świetne są! Przy okazji znalazłem zdjęcie znanego na forum osobnika, który też lubuje się w satanach i takich jamniczych zbiornikachWink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Na szybko z pracy doklejam zdjęcie cupido Wink

Parametry muszę zmierzyć, bo po przeprowadzce nie mierzyłam czyli z tydzień. Nawet dłużej. Wink
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam, trzymaj tak i nie puszczaj...WinkWink Jak masz kilka demonów, to poczekaj jak az dobiorą się w pary i możesz zostawić tylko jedną. S.mapiritensis lubią być w grupie więc nic nie zmieniaj. Biotodomy jak się wybarwią, to nie opędzisz się od wizytacji znajomych akwarystów z wypiekami na twarzy..Smile Mam u siebie prawie taki sam uklad.. i myślę że się sprawdza. Nie wiem jakie masz parametry, ale nieco kwaśniejsza woda będzie najbardziej odpowiednia ( zobacz tylko jak na nią reagują B.cupido - mogę nie być bardzo tolerancyjne na niskie pH, lepsze były by B.wavrini).
Powodzenia !!!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(27-03-2015, 09:23 AM)MatB napisał(a): Fotki cupido znalazłem już na innym forum, świetne są! Przy okazji znalazłem zdjęcie znanego na forum osobnika, który też lubuje się w satanach i takich jamniczych zbiornikachWink.
Dobrze kojarzysz i to nie bez powodu Big Grin Wink
Całkiem sama tego nie ogarniam Wink ale aranżacja moja i korzonki ja układałam Big Grin

Galimedes - biotodomy uwielbiam podglądać juz po zgaszeniu światła, w nocy, ależ one maja wtedy ciemne plamy, są prawie czarne tak sie maskują! Też się nie mogę doczekać az się wybarwią. I bardzo mi sie u nich podoba to jak im nagle znika i pojawia sie ta ciemna pręga przy oku, jak u kameleona Wink

Jeszcze za młode wszystkie by płeć rozpoznać....

a woda na pewno kwaśnawa, a i szyszki olchy czekaja bo juz coś za jasna ta woda, można kolorku dorobić Wink Tongue

w ogóle to za mało jest fanów ziemiojadów, a przecież to tak niesamowite ryby i można na nie godzinami patrzeć Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Piękny zbiornik. Prostota, minimalizm no i te rybySmile Tak trzymaj.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 7 gości