• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Afrykarium i akwaria Zoo Wrocław

#1
Wczoraj oraz dzisiaj przesiedziałem z Rodziną we wrocławskim Zoo. Pierwszy raz byłem w Afrykarium i jestem zachwycony, bo jest to pierwszy taki obiekt w Polsce. Tanganika i Malawi, ogrom tych zbiorników jest mega, jednak jest jedno ale...kondycja ryb Tanganiki Sad nie wiem czemu ale jest dużo osboników chorych, Tropheusy, Alto, Cyphotilapie są poobgryzane, Alto bez ogonów, Tropheusy apatyczne. Potencjał oraz same akwaria są super, tylko coś jest nie tak. Malawi wygląda lepiej ale też zauważyłem zwłaszcza przy Non-mbuna uszczerbki na zdrowiu. Akwaria w Zoo są zadbane. Porozmawiałem sobie z Panem, który opiekuje się akwariami i nawet pokazał mi co nie co ze sprzętu. Super sprawą jest także pokazanie rzeki Odry i jej fauny i flory i oczywiście musiałem się wkur..ć ponieważ debile wrzucają monety do wody i to samo podobno jest w Afrykarium. K...a tak opi...liłem jednego delikwenta, że Żona musiała mnie powstrzymywać, bo w takich sytuacjach zachowuję się jak Pawlak z filmu "Sami swoi" "...sam to ze ściany zliżesz". K...a dla ludzi to i tablice 4mx4m byłyby za małe. Gnoje pieprzone. Pan mi opowiedział, że nawet wrzucają całe reklamówki z jedzeniem do akwariów jak i na wybiegi zwierząt. Ludzie to największe ścierwo tego świata. W Afrykarium też, jak wół napisane nie pukać, nie używać lamp błyskowych przy akwariach ale przecież my nadal jesteśmy pierwotnymi formami...i w tym momencie niech ktoś mi powie, że małpy są mniej rozwinięte. Małpa wie, że banan służy do jedzenia a człowiek potrafi sobie go wkładać w d... Miejsce super ale dla może dla 20% społeczeństwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mfryga nie chodź do ogrodów zoologicznych bo źle to na Ciebie działa Wink I bez przeklinania proszę, nawet wykropkowanego.

Żarty żartami, ale masz dużo racji.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
piotrK bardzo przepraszam, ale gdzieś musiałem ulżyć swojemu niezadowoleniu. A gdzie to miałem zrobić jak nie wśród Was, którzy mają odpowiednie podejście do naszych pupilów i tych małych i dużych Smile. Już nie będę Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(25-02-2015, 00:47 AM)mfryga napisał(a): piotrK bardzo przepraszam, ale gdzieś musiałem ulżyć swojemu niezadowoleniu. A gdzie to miałem zrobić jak nie wśród Was, którzy mają odpowiednie podejście do naszych pupilów i tych małych i dużych Smile. Już nie będę Sad

Dobrze, że wykropkowałeś i zgadzam się w 100% z tym co napisałeś Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata." - niestety jest to najlepsze podsumowanie naszego gatunku.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zgadzam się z Tobą i dopowiem tylko, że brakuje mi tam tablic edukacyjnych or something. Nie ma żadnej informacji co to za ryby, skąd, czemu taki wystrój itp. Na razie to wygląda jak taśmociąg z ludzikami 'paczącymi' na kolorowe rybki. Moim zdaniem sporo potencjału tego obiektu się marnuje. No i szkoda, że nie dostrzegłem tak absolutnie niczego z J. Wiktorii :-( Tanganikę i Malawi można pooglądać z zoologicznym, Wiktorii raczej nie.
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
knudson gdyby nie to,że jesteś na tym forum pomyślałbym,że jesteś właśnie jednym z tych ludków ? bo tam przy każdej ekspozycji są wyświetlane prezentacje na TV z wszelkimi opisami gatunków jak i samych jezior (mowa o Malawi i Tanganice). Jedynym dla mnie nieporozumieniem jest pływający polypterus w Tanganice ale nie to jest głównym problemem który chciałem poruszyć.

knudson oczywiście żartowałem tylko mi buźka z uśmiechem nie wskoczyła do mojej odpowiedzi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jest poly?????????????Big GrinBig Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin   Dlaczego to dla Ciebie nieporozumienie?Wreszcie Tanga z poly  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Jaki gat.? P. congicus (przypominam congicus to odrębny gat. nie podgatunek endlicheri) czy może ornatipinnis, bo oba te gatunki występują w Tandze Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big GrinBig Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big GrinBig GrinBig Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Sorry za nadmiar emotek, ale jestem podniecony tą wiadomością jak licealistka podczas czytania "50 twarzy Greya"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
tak, Ornatipinis. Nawet go nagrałem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
pokaż filmik Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
jest w Full hd i konwertera brak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości