• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ophtalmotilapia ventralis

#1

Ophtalmotilapia ventralis - samiec z Chituta
[Obrazek: 15ef090e10a2c754med.jpg]
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bernard, czy masz jeszcze te ryby ?
Jak u nich z agresją ? Mam wrażenie że jest dość duża...
Marcin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie, nie mam ich od dość dawna. Wielkością porównałbym je do trofeusów. U mnie były dwa samce i kilka samiczek. Nie miałem większych problemów z ich agresją, choć do tarła podchodził tylko jeden samiec, a drugi nigdy się tak ładnie nie wybarwiał. Poza tym w akwarium był samiec Cyathopharynx, który - choćby z racji wielkości - zmuszał Ophtalmotilapie do respektu i umiaru w szaleństwach.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z tego co czytałem Ophtalmotilapie to jeden z nielicznych gatunków mięsożernych nadający się do połączenia w jednym akwarium z Tropheusami(mimo zupełnie innych preferencji żywieniowych) Oczywiści pokusić się o to mogą tylko najbardziej doświadczeni hodowcy.
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Krzysiek, ciekawe info. Jestem ciekaw jaki jest powód? Czyżby to, że ryby te żywią się drobnym planktonem, więc tropheusy nie odczują tak bardzo mięsnej diety współlokatorów? Ciekawe, czy ktoś w Polsce próbował takiego połączenia, osobiście chyba jeszcze się nie natknąłem.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(09-03-2011, 11:03 AM)bernard napisał(a): Nie, nie mam ich od dość dawna. Wielkością porównałbym je do trofeusów. U mnie były dwa samce i kilka samiczek. Nie miałem większych problemów z ich agresją, choć do tarła podchodził tylko jeden samiec, a drugi nigdy się tak ładnie nie wybarwiał. Poza tym w akwarium był samiec Cyathopharynx, który - choćby z racji wielkości - zmuszał Ophtalmotilapie do respektu i umiaru w szaleństwach.



Jaki minimalny baniak dla tych ryb?
Słyszałem od hodowców , że 375l - potwierdzisz ? (dno 150x50/60)
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ miałem te ryby tylko w akwarium o blisko 200 l większym. Myślę jednak, że w akwarium mniejszym niż 150/50 cm nie ma sensu trzymać tych ryb.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wrzucam swoje rybki:

Dominujący samiec (władca zbiornika)
[Obrazek: O1.JPG]

samica
[Obrazek: O2.JPG]

samica
[Obrazek: O3.JPG]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Samiec miażdży. Jaka to odmiana? Zawsze ten wariant - białe jednolite ubarwienie - podobał mi się najbardziej.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-02-2012, 10:33 AM)Topielec napisał(a): Samiec miażdży. Jaka to odmiana? Zawsze ten wariant - białe jednolite ubarwienie - podobał mi się najbardziej.


To jest Orange Cap Kantalamba

Tomek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości