• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara z Maronii (Cleithracara maronii)

#1
Witam. Mam pytanko do osób które hodowały Akary z maronii. Po jakim czasie zaczynają podchodzić do tarła. Wyczytałem w opisach że po około 6 miesiącach od urodzenia, ale to jest teoria. A jak jest w praktyce.
Mam u siebie cztery sztuki od września 2014r. i jak narazie ciężko odróżnić płeć. W necie jest dość mało informacji o tej rybce. Mam nadzieję że podzielicie się spostrzeżeniami. Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moje Akary (kupione jako 2-4cm) zaczęły się dobierać w pary z stada po ok. 8-9miesiącach u mnie.
Pierwsze tarło zaś odbyło się po niemalże roku czasu (!!!) od przybycia do mojego zbiornika.

Odróżnić płeć może być ciężko aż do momentu zalotów- samice potrafią mieć liry niczym samce i często zdarza się, że wśród mniemanych stad monopłciowych tak naprawdę mamy przedstawicieli obu płci Smile.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czyli tak jak podejrzewałem że te 6 miesięcy to skrajne przypadki. U mnie pływają 4 sztuki i narazie pływają prawie cały czas razem, czas pokaże czy dobierze się jakaś para.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak myślałem że 6 miesięcy to skrajne przypadki. Ja mam stadko 4 sztuki które praktycznie cały czas pływają razem. Czas pokaże czy dobierze się jakaś para.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moje pulpety po ok 7mc odbyły pierwsze tarło a potem to raz na miesiąc  choć teraz od ok 2 miesięcy samica jest wyraźnie gotowa a samiec stał się impotentem. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A czy zanim twoje pulpety przystąpiły do tarła, byłeś w stanie na 100 % odróżnić ich płeć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie bardzo, to co obstawiałem podczas tarła okazało się że samica to samiec, a samiec to samicaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No to tylko mnie pocieszyłeś. Teraz będę czekał cierpliwie na tarło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A to moje akary.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
U mnie wytarły się po ok. 8 miesiącach pobytu (myślę, ze mają ok. roku), ale niestety nie wiem, która samica, a który samiec, bo samego tarła nie widziałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości