• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [320] Tanga Pulcher

#1
Akwarium 150x50x50 (okolo)
Filtracja - Atman AT203 + NiePamietamJaki wewnetrzny z 4x slabwszy
Oświetlenie Philips 865 54W T5 (tyl) + Sylvania Coralstar 54W T5 (przod)
Dekoracje - Kamienie z ogrodu kolegi, kilka roslin (rosliny niebiotopowe, ale rybom nie szkodza chcialem sprawdzic jak to bedzie wygladac
Parametry: PH 8.0, 27 stopni
Tło wewnętrzne wykonane samodzielnie  z PCV, pianki poliuretanowej i CR65

Obsada: 6x Neolamprologus Pulcher sp. "daffodil"  (f1)


Zdjecia:


[Obrazek: YYBJe38l.jpg]



[Obrazek: xxi7mF5l.jpg]



[Obrazek: cXoVnV0l.jpg]
[Obrazek: R8St9mTl.jpg]
[Obrazek: E6OELcQl.jpg]
[Obrazek: 0y67eOkl.jpg]
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajny baniaczek, trochę spory jak na księżniczki Wink Mógłbyś opisać jak robiłeś tło? Wygląda super. Szukam podobnego tylko czarnego do mojej 450 ale nie mogę nigdzie dostać i coraz poważniej zastanawiam się nad samoróbką Wink
Początek przygody z nikaraguańskimi - 450l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Etam spory na księżniczki Smile. Dobry baniak.

Mnie tło się nie podoba. Wygląda nazbyt sztucznie i nie pasuje do aranżacji.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tlo z pianki robi sie bardzo prosto. Pianke naklada sie grubymi platami na jakas powierzchnie (ja dawalem na tekture). Pozniej schla na balkonie. Potem nozem wycinalem kawalki "skal", ktore nalepialem na plyte pcv (przyklejona do tylnej szyby zbiornika. Miedzy naklejonymi kawalkami pianki powstaly szpary - tam tez popryskalem pianka. Jak wyschlo, docialem nozem, zeby pasowalo do reszty. Na powstale tlo nakladalem pedzlem cr-65 (3 warstwy). Instrukcja uzywania zaprawy jest na samej zaprawie. I to wszystko :-)

Tlo faktycznie rozni sie struktura od kamieni,m ale nie mialem pojecia jak to wyjdzie - robilem to piewrszy raz i mam do takich rzeczy dwie lewe rece. Tak czy siak jestem z niego dumny. Dodatkowy plus - nie mam na zdjeciach zaglonionej tylnej szyby odbijajacej swiatlo. Juz nigdy nie postawie akwarium bez tla.

P.S. Tlo z CR-65 ma naturalnie ma szary kolor. Jesli szukasz czarnego - szukaj farb wodoodporych w zadanym kolorze.

Apropos wielkosci baniaka - juz dawno doszedlem do wniosku, ze ryby najfajniej wygladaja i sie zachowuja na stosunkowo duzej przestrzeni. Widok malej ksiezniczki na tle wielkiego glazu to zupelnie inne wrazenie estetyczne niz na tle malego kamienia. Stad tez u mnie dwa duze skalne elementy. A ksiezniczki jak to ksiezniczki - tak czy siak zajma caly baniak i zabraknie miejsca Big Grin
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Fajnie wyszlo, podoba mi sie takie inne podejście z tą zieleniną. Co do tła to takie o niebo lepiej dla mnie wygląda od niebieskiego, które przywykło się dodawać w tangnickich zbiornikach.
Pozostaniesz przy jednym gatunku w tym zbiorniku? Moim zdaniem super pomysł.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzieki za mile slowa :-) Gatunek bedzie jeden. Po pierwsze, to wg mnie najfajniejszy gatunek, po drugie nic innego o wymiarach nadajacych sie do zbiornika raczej dlugo nie pozyje...
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tło jak na twój pierwszy raz wyszło naprawdę fajnie, mimo że ma inną strukturę jak reszta kamieni, imituje jakąś ścianę skalną porośniętą glonami lub coś w tym stylu. A Księżniczki jak to Księżniczki - po prostu piękne Big Grin
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Podoba mi się kompozycja tych dużych kamieni. Naprawdę piękny i wręcz można powiedzieć stylowy zbiornik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(29-01-2015, 00:26 AM)nechor napisał(a): Potem nozem wycinalem kawalki "skal", ktore nalepialem na plyte pcv ...
Czym przyklejałeś skały z pianki do PCV ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
no jak sie zaczna mnozyc to zaraz to akwarium bedzie za małe a nie za duze Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości