• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaka grzałka : JUWEL czy JAGER

#1
Witam która z tych grzalek nadaje się do akwa 375l:
-juwel 300 w?
-jager zielona, z termostatem regulowanym jeśli się nie mylę to śrubokrętem?
Proszę o wasze opinia dotyczące tych grzałek!Obecnie mam jakiegoś chińczyka i grzeje mi max do 24 stopni a temp w domu to 23 stopnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z Juvelem nie miałem do czynienia. Na zielonym Jagerze się jeszcze nie przejechałem (są jakieś drobiazgi jak ktoś się chce czepiać). Jest mój wątek niedawny na forum. Dałbym coś słabszego - 100W np. chyba że nie masz wyboru mocy. W 300l mam 100W ale z konieczności kompromisu i przemieszczeń grzałek dam 125. Tak. Jest regulowana śrubokrętem. Z czasem docenia się to wydałoby się śmieszne i starodawne rozwiązanie.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Już go znalazłem. Dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Gdybyś się decydował się na zielonego Jagera, to na wszelki wypadek (i żeby nie było że się jaram i że wszystkie są super-ekstra) wypiszę Ci listę tych drobnych usterek z jakimi można się u nich spotkać, bo na 99% będziesz kupował używkę. Obecnie mam ich 7 sztuk, chodzą u mnie przez okres od kilku lat do kilku dni. Wiek i wcześniejsze przebiegi większości nieznane, ale nie chce mi się wierzyć, żeby trafiły do mnie wyłącznie sztuki, które kilka lat grzały, a dwadzieścia pozostałych przeleżały w szafach.

Drobiazgi do których można się przyczepić:
- w dwóch jest para wodna, wilgoć (pewnie wcześniej chodziły w pełnym zanurzeniu choć nie powinny)
- w jednej jest obluzowana, nierówna spirala
- w dwóch jest nadtopiony plastik w środku przy spirali
- w jednej jest jakieś błoto w środku i to na samym dole (taką kupiłem)
- w jednej część kontrolki skakała jak płomyczek, teraz tego nie widzę
- jedna zaczęła bez powodu grzać o 2 stopnie więcej co opisałem w tamtym wątku

To wszystko nie zmienia faktu, że jak dotąd wszystkie działają i do tego grzeją "w punkt" lub ze stopniem różnicy, co jest raczej niespotykane przy współczesnych urządzeniach, na których skale są "mocno orientacyjne" i trzeba je ustawiać z termometrem.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Już kupiłem tego zielonego jagera i tak jak pisałeś to jest używka!Smilejaki jest ich poziom prawidłowego zanurzenia??myślałem, że reguluje to oznacznik na grzałce?!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Na ''główce" grzałki są takie dwie "fale". Poziom wody powinien się znajdować pomiędzy nimi.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mój zielony jager chodzi już dobre 15 lat w pełnym zanurzeniu, bez najmniejszych problemów i bardzo precyzyjnie.
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Też topiłem swoje i było ok, ale potem przyszły do mnie te z wilgocią oraz błotem w środku i zacząłem grzecznie stosować się do instrukcji tak na wszelki wypadek.Smile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja też zastosuje się do instrukcjiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mój jager narazie oszukuje o 1 stopień ale jest ok i trzyma temperaturę SmilePoprzednio używany chińczyk o mocy 200 w nagrzewał wode w akwa do max 25 stopni a tu muszę przykręcać przy 150 watach!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości