• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [300][Jezioro Wiktorii] - roślinożercy

#1
Trochę odświeżyłem zbiornik z roślinożernymi gatunkami z Wiktorii i dołożyłem trochę drewna które ostatnio coraz bardziej mi się podoba.

Opis:
Litraż - 300
Wymiary(długość x szerokość x wysokość)-120x50x50
Oświetlenie- pokrywa-wydmuszka, ze standardowym 2x30W oświetleniem
Filtracja- JBL CristalProfi 900 + filtr wewnętrzny
Ogrzewanie - Jager 300W
Temperatura- 26*C
Podłoże- piasek
Wystrój- korzenie,gałęzie, skała

Fauna:
- 4+3 Neochromis rufocaudalis Saa Nane
- młode 4+4 Haplochromis "Red Back Scraper"
- młode Neochromis sp. "Bihiru Scraper" 8szt.
- Pundamilia sp. Crmison Tide 1+1
Pundamilia raczej wylądują w innym zbiorniku ale narazie tutaj dorastają.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo fajny, klimatyczny zbiornik. Szkoda tylko, że są odbicia i refleksy na tylnej i bocznych szybach. Może warto zastanowić się nad czarnym spienionym PCV? Myślę, że efekt byłby jeszcze lepszy.
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Problem był taki że akwarium stoi blisko ściany i zmieniając tło nie byłem w stanie dokładnie umyć tylną szybę od zewnątrz. Spróbuję to zrobić przy podmianie częciowej wody w kolejnym tygodniu. Jednak masa akwarium jest dość spora Sad i cięzko je przestawić.
Pomysł z PCV jest dobry - chyba przestawię się na to
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo ładnie skompontowany zbiornik. Trochę zaskoczyło mnie drewno (choć wygląda idealnie), jednak nie mam zbyt dużej wiedzy nt. biotopowego akwarium z Wiktorią.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#5
chyba nie ma wielu takich "sendogów" co by tak konsekwentnie hodowali wiktorię, jedyne przypadki to zazwyczaj kilka sztuk gdzieś pływających z rybami malawi, kupionych zazwyczaj nieświadomie

bardzo fajne są te kamienie, niby otoczaki ale takie podziurawione - jaki to jest rodzaj kamoli, jakaś nazwa, występowanie

akwarium bardzo ładne, jedynie pokusił bym się o kilka pojedynczych gałązek wystających bardziej do góry - wypełniły by tą wolną przestrzeń nad kamieniami
 
Podziękowania złożone przez:
#6
Bardzo fajneSmile
 
Podziękowania złożone przez:
#7
Faktycznie, jesteś chyba jedyną mi znaną osobą która nie dość, że się interesuje tym biotopem, to ma jakieś o nim pojęcie.

Zbiornik - 7/10, a portrety ryb jesteś w stanie zrobić?

Zamiast zdjęcia nagraj taki 2minutowy filmik (zbliżenia, ogólny widok akwaria, karmienie) i wstaw na nasz profil na YT - chętnie to oglądne.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Podziękowania złożone przez:
#8
Krzysiek - akwarium świetne, znalazłeś bardzo oryginalne kamienie Smile Widzę, że drewno chyba na razie pływa tak jak u mnie, co uniemożliwia ciekawsze ułożenie? Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Podziękowania złożone przez:
#9
Akwarium świetne, ale osobiście dołożyłbym jeszcze trochę kamieni i drewna. Wink
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Podziękowania złożone przez:
#10
filas czasami nosi mnie za innymi rybami - zwłaszcza dzięki uczestnikom tego forum ale potem wracam przed moje zbiorniki, patrzę na ryby i juz nie szukam czegoś nowego Smile choć nanochromis transvestitus na pewno będzie u mnie już niedługo.
Co do kamieni to jakiś rodzaj lawy wulkanicznej. Jest doś powszechna na składach w okolicy Krakowa. Rzeczywiście są dość ładne - jak za bardzo porosną glonami poprostu odwracam je na drugą stronę Smile
Pley dzięki za ocenę - ja nigdy nie byłem dobry w aranżacji zbiorników. Tutaj tez tylko zależało mi na umieszczeniu drewna w zbiorniku. Portrety rufocaudalis są w temacie kalendarz. Małe Bihiru i red backi jeszcze wyglądają jak narybek ale coś wrzucę za niedługo.
Pozdr
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości