• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje nowe nabytki

#1
Witam, poniżej kilka zdjęc moich nowych nabytków.
Satanoperca acuticeps - miałem już kiedyś ten gatunek ale niestety straciłem - teraz ponawiam próbę. przyjechały od Arsika w pierwszorzędnej kondycji.. Nic tylko karmić , podmieniać wodę i podziwiać..Smile
   

Są jeszcze młode (ok. 10 cm) ale już dobrała się para i kombinują na całego..Smile Przekopały już spory kawałek akwarium..Smile

Drugi gat. to Biotodoma cupido - piękna ryba ( co zresztą widać na zdjęciach)  Żałuję , że nie wziąłem więcej ssztuk jak miałem okazję - teraz mam tylko 3 szt. ale może będą obie płcie..

     
   

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
no te biotodomy fajnie wyglądają. w jakim je trzymasz akwarium 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witam, w 300L (100x60x50wys.) razem z 6 S.acuticeps  oraz trzema młodymi S.daemon (tymczasowo). Woda RO+kran : pH 6.5 temp 28C

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Oj Marcin,

Ostatnio przypomniały mi się S. acuticeps. Nie wiedzieć czemu te ryby cały czas pozostają w cieniu S. daemon. Na pewno kiedyś będę je miał razem z pielęgniczkami z Tapajos, a tymczasem tobie życzę powodzenia z nimi.

Pzdr.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Też trzymam kciuki bo mi z o wiele większymi całkowicie się nie powiodło Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ale piękne Biotodomy! Trzymam kciuki za obie płcie! Stosunkowo szybko zaczynają zaloty. Przy tej wielkości już coś z tego powinno być. Mój osobnik którego uważałem za samca był z wyglądu masywniejszy, wieksza głowa. Społecznie budził większy szacunek u pozostałych. Miałem już pierwsze kopanie dołków z zapraszaniem i tańcami, ale niestety ryby odeszły mi nagle zbyt wcześnie. Powodzenia! Tongue

Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I to jest piękneSmile Powodzenia i czekam na dalsze relacje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Biotodoma cupido SUNSET Tapajos WF Brazylia. Te importowane np. z Kolumbii mają więcej odcienia zielonego, Brazylia jak widać na foto ;-)
Powodzenia Marcinie ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Artur, a znasz lokalizację S. acuticeps?

Pzdr.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam, lokalizacja S.acuticeps to  rio Tapajos...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości