• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300 litrów ameryki południowej

#1
1. litraż- 300
2. oświetlenie- 2x led 10w
3. filtracja- eheim 2075 + fan1
4. ogrzewanie- ehemim jager 150w
5. parametry- ph5.5 kh3 temp 29
6. flora- Epipremnum
7. flora:  10x Geophagus mirabilis f3 ( do redukcji 1:3 )
             6x Satanoperca daemon wf ( do redukcji 1:3 )
             10x Hemigrammus caudovittatus
             2x l200 wf
             2x l190 wf
 W przyszłym roku będą miały do dyspozycji 250:50:40. Mam nadzieję, że do tego czasu już będzie po redukcji, mirabilis składały ikrę dwukrotnie.
Uprzedzam hejterów: WCALE ZUPY NIE MA, PO PROSTU RYBY PODPŁYWAJĄ NA MÓJ WIDOK I TAKI EFEKT NA FILMIE.
https://www.youtube.com/watch?v=pBJODkjt...e=youtu.be
 
tak teraz wygląda akwarium:
   

 Geophagus mirabilis zaraz po przyjeździe od Revego
   

 l190 kwarantanna
   

Pocykam fotki daemonom i mirabilis później
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
spróbuj zrobic zdjęcie całosci tak zeby nie było tego oswietlenia tak widac. 
muszę sobie takie zielsko załatwić do swojego akwarium już widziałem w kilku akwariach i podoba mi sie to.
to normalnie jest w doniczce a tylko łodygi sa wrzucone do wody tak?

a i zrób zdjecie tych demonów z bliska ile maja cm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja wyjąłem z doniczki i korzenie dałem do wody Smile są po prawej stronie akwarium i po lewej.
daemony mają ok 8cm - zdj wieczorkiem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Myślę, właśnie że to przez ten wasz brak zainteresowania nowi nie chwalą się swoimi akwariami. Proszę adminów o usunięcie tematu, nic mi po nim Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nikt nic nie pisze bo nie chce być złym hajterem Wink A ja ci napisze że za dużo w tym baniaku ryb i tak :p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
16 Ziemiojadów w 300L to wcale nie jest zupka Smile. To już prawie galaretka Big Grin.

Ryby masz ładne tylko ciekawi mnie co się stało G. mirabilis (oko)?


Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pisałem już, że to nie jest docelowa obsada, że będzie redukcja.. nie zauważyłem żeby nie miały miejsca do pływania...
Co jest takiego z jego okiem ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
U mnie jedna z dziesięciu też miała takie jedno dziwne ,może jakiś uraz mechaniczny ,nie mam pojęcia .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
po to jest forum żeby można było wymieniać swoje poglądy na temat ryb i przeczytać opinie bardziej doświadczonych akwarystów. konstruktywna krytyka jest wskazana nie ma co się obrażać czy denerwować ze jeszcze nikt nic nie napisała Wink

kazdy pisze to co uważa za słuszne według niego nie musimy sie zgadzać z kazdego opinią ale każdy ma prawo wyrazić co myśli na dany temat. to jest chyba dobre.

moje zdanie co do obsady za małe akwarium na te ryby to są jeszcze małe rybki ale w małych akwariach jak jest przerybienie ryba nie osiągnie swoich rozmiarów po prostu skarłowacieje. są gatunki jak np. demony które tez bardzo mi sie podobają ale wymagają przynajmniej dwukrotnego akwarium jak twoje. dobrze ze przemyślałeś to i chcesz je zamienić na inne rybki.
juz pisałem do ciebie czy nie lepiej w takim akwarium o takim litrażu nie wybrać mniejszych gatunków ziemiojadów np. biotodoma czy guianacara. tez śliczne rybki.
wygląd akwarium bardzo fajny podoba mi sie ta roślina i muszę sam odmałpowaś takie rozwiązanie Smile korzenie tez fajnie poukładane.i tą elkę 190 chyba tez kupie sobie jedną bo mi sie podoba ten pysk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A ja napisze coś o wystroju Tongue Akwarium prezentuje sie dla mnie bardzo fajnie, jak dla ziemków przystało fajna plaża.

Obsadowo, kiedyś popełniałem ten sam błąd, kupowałem ryby za duże do akwarium, bo planowałem kupić większe. Na szczęście dla ryb robie teraz na odwrót. Najpierw akwarium, później ryby. Rok czasu to długi okres, Geophagus szybko urrosną, Satanaoperki będą rosły wolniej. Nawet po redukcji obsady akwarium bedziesz miał za małe.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości