• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dodatkowy fitr

#1
Chce dokupić drugi filtr do mojej 500. Jeden mam Aquael Unimax 700 jako biolog (prefiltry + skręcony do połowy przepływ) a teraz chce dokupić drugi jako mechaniczny żeby mi klarował wodę z drobnych syfków. Zastanawiam się nad Tetra Ex 1200 Plus(nowy model) lub JBL e1501. Jbl ma mocniejszą pompę (1400l/h) więc jako mechanik powinien być lepszy Zawstydzony
Co o tym sądzicie? Miał lub ma ktoś w.w filtry? Jakieś opinie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mam unimaxa takiego w 500 litrach, ale poza prefiltrem go nic nie ogranicza. Uwolnij z niego moc i nie blokuj! Smile
Co do mechanika... chce Ci się tak często go (kubeł) czyścić? Polecam głowicę 1000l/h i do tego gąbke ppi30 o wymiarach 20x10x10 Tongue
Z tych co podałeś to JBL i standardowo to co każdy mówi - używany Eheim Wink
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Niestety sam się zablokował do połowy bo jedna pompa nie działaBezradny a nawet jak działała to szybko się przytykał i spadał przepływ. A jak sam wiesz to niełatwo go wytachać z szafki do czyszczenia Wink Wewnętrznego nie chce bo strasznie nie lubię widoku technicznych urządzeń w zbiorniku a rurki od filtra łatwo zamaskować. Poza tym lekka nad filtracja przy zbrojnikach i ziemiojadach nie zaszkodzi Usmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To bierz JBL i zakładaj prefiltr narurowy Wink na takim filtrze spokojnie pociągnie-wkład 50-100 mikronów i po kłopocie.Czyste akwa.+dodatkowe złoże,ewentualnie pokombinować z jakąś pompą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jbl wydajność spadnie do tego co podaje Tetra czyli 1200, ale w ciemno bierz JBL, miałem oba i niema nawet porównaniaWink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Popieram zdanie kolegów,mam JBL i Tetra się nie umywa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A wiec wybór padł na jbl . Dzisiaj zamówiłem i przesyłką wyszło 398 złotych plus gratisowe jedzonko dla ryb . Dziekuje bardzo za pomoc przy wyborze odpowiedniego filtra . Jak go odpale to zdam relacje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Też się pod tym podpiszę, używam e1501 i robi robotę jak trzeba. Dzisiaj zamówiłem tylko podstawkę głowicy bezuszczelkową bo w przyszłym tygodniu czyszczenie i coś czuję że uszczelkę trzeba będzie wysłać do uszczelkowego nieba Smile Podstawka załatwi sprawę. U mnie chodzi razem z Eheimem 2250 i głowicą Aquaela Turbo 1500.
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Filtr zamontowany. Wreszcie mam klarowna wode . Plastiki w jbl trochę rzadziutkie aquael ma solidniejsze. Poziom hałasu jest wyższy niz aquael bo ten jest praktycznie nieslyszalny. Ale przepływ jest przyzwoity. Pisałem do firmy aquael czy jest możliwość kupna modułu z pompami i przedstawiciel niestety mnie zasmucil
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości