• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112]Mikro Tanga.

#1
Witam [Obrazek: icon_smile.gif] zalano 23.12.2014r.

Akwarium-front opti reszta guardian.
80x40x35.
Podłoże:
Piasek kwarcowy frakcja 0,5mm.
Oświetlenie:
Led 9W.
Filtracja:
Tetra tec ex 700 z prefiltrem zew.
Grzanie:
Aqua szut 2005 100W.
Kamole:
Serpentynit zielony.
Muszle:
Winniczek.

 
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ciekawa aranżacja tylko z tyłu trochę za dużo tej wolnej przestrzeni. A jaka obsada planowana ? Sądząc po wymiarach akwarium i muszlach to pewnie muszlowce Smile ale jakie ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pewnie bedziesz mial tu jeden gatunek muszlowcow , wiec byl bym sklonny wszystkie te kamienie polaczyc jakos fajnie w calosc , a plaze ktora by powstala zasypac muszlami Wink
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Co do obsady to od wczoraj częściowo już jestSmile.Altolamprologus "compressiceps shell"  i Telmatochromis vittatus .Aranż na dzień dzisiejszy jest lekko zmodyfikowany,ale po kolei Wink małe zmiany w aranżu.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Widać, że akwarium świeżutkie ale jeśli ma być dekoracyjne o właśnie takie jest Smile Spróbuj muszle wcisnąć lekko w piasek i trochę zwiększyć ich ilość w dwóch warstwach. Ryby nie tylko kryją się w muszlach ale też uwielbiają przestrzenie pomiędzy nimi. Póki co nie dodawaj nic więcej i ciesz się obserwacjami. Zastanowiłbym się ewentualnie nad 1+1 lub 1+2 Neolamprologus calliurus, pasowałyby do tego zbiornika. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Moje Alto shelle, mając do wyboru muszlowe pustynie i muszle schowane pomiędzy kamieniami, zawsze decydowały się opcję drugą. Wybierają jedną muszlę i jej się trzymają. Aranżacja druga jest przyjemniejsza dla oka, ale zgodnie z moimi (być może odosobnionymi) obserwacjami nie do końca wpisuje się upodobania Alto.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tongue 
Dzięki za wszystkie rady Wink ,a więc pora pokazać wersję teraźniejszą Smile .
Pojawili się pierwsi mieszkańcy Rotfl .

Altolamprologus compressiceps shell :
   
   


Telmatochromis vittatus :
   
   

I całość :
   

Dołączył też falownik JVP110 i zielsko:
Cryptocoryna Jachnelii
Cryptocoryna Petchii
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
 Fajne szkłoOkok Ciekawi mieszkańcy Okok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No Telmatochromis vittatus piękna sztuka, dawno nie widziałem tej rybki na oczy i trochę zaczyna mi się tęsknić z Tangą Smile
Jeśli chodzi o całość to troszkę brakuje mi górki po prawej stronie, ale to kwestia gustu Tongue ale bardzo schludnie i ciekawie OklaskyHura
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zielsko mnie razi. Zwłaszcza jak widzę zwartki w Tanganikach to czuję mocny niedosyt...
Przecież masz tyle fajnego zielska, które mogłoby być zgodne z tym biotopem Tongue.


Ryby masz fajne. Alto to moje ulubieńce z Tangi muszlowej, ale T. vittatus mają niebagatelny wygląd i to też w nich lubię.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości