• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Coś kolorowego

#1
Witam.. Mam już w domu akwarium 450l z rybkami z jeziora Malawi i Wiktorii (tak wiem nie biotopowo). Chciałbym założyć mały 80 litrowy zbiorniczek. I tu prośba o dobór obsady myślałem nad ramirezkami czy barwniakami ale co do nich? Cel jest by było trochę zieleni w formie roślin. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tutaj najlepszy wybór skoro zależy Ci na roślinach to CW właśnie z Ramirezami,coś w stylu baniaka Locdoga: . Do towarzyszących się nie wypowiem, bo się nie znam.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co do barwniaków najbardziej pasują raczej proporczykowce i tutaj nie ma strasznie wielkich wyborów.
Jeżeli ramirezy to tutaj otwiera się cała paleta ryb z rodziny kąsaczowatych czyli bystrzyki, miedziki, tetry, hokejówki (Sloma ma na sprzedaż), neony, prystelki (to te w akwarium Locdoga) i jeszcze wiele gatunków mniej popularnych... Wszystkie te ryby lubią zarośnięte zbiorniki, więc będziesz mógł poszaleć z zielenią. Na dno jak zawsze iryski i tu też jest ogromny wybór, a jako zjadacze glonów otoski. Musisz pamiętać że wszystkie te ryby są rybami stadnymi / ławicowymi więc musisz je trzymać po minimum 6 - 10 sztuk.
Dobrze by było gdybyś podał wymiary akwarium, to wtedy będzie można podać dokładne ilości danych ryb, żeby nie zrobić zupy rybnej Smile Ale póki co masz nad czym się zastanowić i poszukać co ci się podoba Smile 
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(09-01-2015, 10:41 AM)Qbek napisał(a): Co do barwniaków najbardziej pasują raczej proporczykowce i tutaj nie ma strasznie wielkich wyborów.
Jeżeli ramirezy to tutaj otwiera się cała paleta ryb z rodziny kąsaczowatych czyli bystrzyki, miedziki, tetry, hokejówki (Sloma ma na sprzedaż), neony, prystelki (to te w akwarium Locdoga) i jeszcze wiele gatunków mniej popularnych... Wszystkie te ryby lubią zarośnięte zbiorniki, więc będziesz mógł poszaleć z zielenią. Na dno jak zawsze iryski i tu też jest ogromny wybór, a jako zjadacze glonów otoski. Musisz pamiętać że wszystkie te ryby są rybami stadnymi / ławicowymi więc musisz je trzymać po minimum 6 - 10 sztuk.
Dobrze by było gdybyś podał wymiary akwarium, to wtedy będzie można podać dokładne ilości danych ryb, żeby nie zrobić zupy rybnej Smile Ale póki co masz nad czym się zastanowić i poszukać co ci się podoba Smile 
Wybór towarzyszących dla barwniaków robi się coraz większy, bo można dostać nie tylko proporce i szczupieńczyki, ale też lśniącooczki (Aplocheilichthys, Procatopus spp.), brzany (Barbus), etiopki (Neolebias) i wszelkie małe sumiki. Tylko że trzeba się naszukać i czasem kosztują tyle co albo i więcej niż same pielęgnice. Zatem jeżeli już mieć akwarium z relatywnie niskimi nakładami finansowymi i poszukiwawczymi, jako odskocznię od dużego akwarium to ramirezki ze wspomnianą paletą towarzyszących to zdecydowanie lepszy wybór Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(08-01-2015, 23:34 PM)Papja napisał(a): Tutaj najlepszy wybór skoro zależy Ci na roślinach to CW właśnie z Ramirezami
Co oznacza CW? Jestem łysy w tych tematach Big Grin akwarystyka w domu długo od roku mam swoje akwarium.. Wcześniej to była mieszanka biotopów( skalary, gurami, barwniaki i wiele więcej).. 
akwa długie wąskie i nie wysokie wymiary podam wieczorem bo nie pamiętam.. 
A co myślicie o kakadu czy to za mały zbiornik do tych ryb?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
gurami nie góraminy :p. CW oznacza Clear Water- woda przejrzysta, parametry są w CW strasznie zróżnicowane,ale w Twoim akwarium będziesz musiał mieć je takie jak wymagają Ramirezy i szukasz towarzyszących którym będą również odpowiadały Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki Smile 
Niestety szukając akwarium nie znalazłem go i okazało się że tata oddał go koledze. Więc jedynie zostaje mi akwarium 60x20x30.. Co bym mógł do takiego akwarium wpuścić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Imo zbyt wąskie dla pielęgniczek, jakby to było 60x30x20 to spokojnie Ramirezy by mogły tam zamieszkać.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Czyli zostają rybki typu gupik molinezja czy mieczyk? Czy można do takiego wrzucić jakieś inne ciekawe rybki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mieczyk i molinezja to wielkie ryby... minimum 80cm długości im jest potrzebne. Może Dario dario?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości