• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 72 litry SA mojej żony :-)

#1
[Obrazek: 9f185eccd4b6d975703531b1232e6318.jpg]Przedstawiam akwarium mojej zony. Stoi w gabinecie kosmetycznym no i stworzone zgodnie z zaleceniami 'kolorowo i przestronnie' . Obsada to 20 sztuk neona czerwonego , parka Loricaria Red i 5 sztuk młodych c.marooni. Mile widziane propozycje odnośnie wystroju;-)
[Obrazek: 14bf39f1165f7f19009053c041bcc576.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dodałbym tu dużo liści Wink
Po pierwsze zredukować obsadę, gdzie nie znajdą się już C. maronii, na które zbiornik jest za krótki, do tego 20 neonków to troche dużo jak na taki litraż. Na miejsce akar jakieś pielęgniczki Smile
Można prosić o parametry wody oraz o wymiary akwarium?
Na zdjęciu widzę około 30 sztuk neona czerwonego, ale dokładniej to chyba 32 sztuki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Żadna z powyższych ryb nie nadaje się do tego zbiornika.

80-100cm zbiornik byłby względnie ok na obecną obsadę (zakładając małą redukcje ilości Neonków).
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wydaje się że zbiornik nadaje dla narybku albo na krewetki. Nawet neonki nie mają się gdzie ruszyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akary są tymczasowo do chwili kiedy podrosna na tyle zeby wpuścić je do akwarium ogolnego. Na ich miejsce chce dac a.agasizza . Co do neonów to są nie do ruszenia pod groźba rozwodu ;-) Nawet wczoraj byl kupiec na nie ale żona nie pozwoliła podejść do akwarium :-) Jedyna pociecha to że powoli zdychaja ze starości (maja ponad 2 lata) . Dzisiaj jadę z dziećmi do lasu i nie wiem jakich liści mam szukać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak ze starości w wieku 2lat? To tak jakbyś powiedział, że "Ten człowiek umarł ze starości przecie! Miał 20lat". Wink

Na Aggie akwarium za małe. To są duże pielęgniczki
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Liście dębu, które opadły. Suszysz, polewasz wrzątkiem (lub gotujesz przez 2-3 min, wtedy szybciej toną i mniej zabarwią wodę) i do akwarium. Szukaj małych liści. Ja nazbierałem za pierwszym razem (też 72l) dużych i potem kłopot estetyczny, ale to tylko moja sugestia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(04-01-2015, 11:24 AM)amen999 napisał(a): Dzisiaj jadę z dziećmi do lasu i nie wiem jakich liści mam szukać?
Dębu ale przed włożeniem sparzyć trzeba wrzątkiem. W styczniu nie wiem czy coś znajdziesz. W necie lub w sklepie kupisz już gotowe bezpieczne.
Możesz dodać też szyszki olchy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(04-01-2015, 11:45 AM)Sloma napisał(a):
(04-01-2015, 11:24 AM)amen999 napisał(a): Dzisiaj jadę z dziećmi do lasu i nie wiem jakich liści mam szukać?
Dębu ale przed włożeniem sparzyć trzeba wrzątkiem. W styczniu nie wiem czy coś znajdziesz. W necie lub w sklepie kupisz już gotowe bezpieczne.
Możesz dodać też szyszki olchy.
Spokojnie nazbieraSmile
A co do przygotowania to moim zdaniem wystarczy je tylko dobrze wysuszyć i do zbiornika. W naturze liście które wpadają do wody nie są jakoś przygotowaneWink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Spróbuję poszukac bo wczoraj robiłem rekonesans w parku i trochę suchych liści wisiało na gałęziach ale w centrum miasta wolałem nie zbierać. Co do neonów to nie wiedziałem że tak długo żyją. Pewnie zdechlo te kilka sztuk ktore przelowilem od dyskowcow (moze były przezarte a jak wiadomo otyłość skraca życie :-) Ale reszta niestety musi zostać :-(
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości