• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium zimą na mrozie

#1
Witam wszystkich w nowym roku Smile

Ktoś się orientuje czy pusty, suchy baniak owinięty folią może stać zimą na balkonie?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja obecnie mam parę nie owiniętych niczym na balkonie.
I to nie pierwszy raz. Regularnie na zimę coś odkładam. 

No i uprzedzając kolejne pytanie- nic mi nie pyklo potem przy zalewaniu Big Grin
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wystawiony tak ale nie ofoliowany. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W mojej miejscowości jest sklep wędkarski, w którym trzymają żywce w kilku ok. 500 l akwariach. Zbiorniki stoją przez okrągły rok na zewnątrz i jakoś to funkcjonuje od co najmniej kilku lat; przy mrozach oczywiście stoją suche. Ale ja wolałbym dmuchać na zimne i unikałbym wystawiania na mróz. Szybom to nie zaszkodzi ale cholera wie co za silikon ci się trafił i czy w końcu po kilku takich zabiegach nie zacznie kruszeć.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
U Tillmanna stoi całą masa baniakow na dworze i są całe. Raczej jakieś mrozy w Duisburgu też są. Smile
Mnie ciekawi faktyczny stan jak się to zachowuje.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Solti ja stawiałem 112-tke która stała na dworze jakieś cztery lata , nie ofoliowana i zabezpieczona. Akwarium służyło mi dwa lata potem rok na balkonie , a teraz koleżka użytkuje i tez nie ma problemu. Generalnie to sylikon bardziej podatny jest na promienie słoneczne i wysoką temperaturę (oczywiście poza sylikonami przeznaczonymi do pracy w wysokiej temp.)niż na mróz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Może się zdarzyć, że pęknie. Musi być suche. I zasłonięte od opadów. Dla szkła ważniejsza jest zbyt duza różnica temperatur niż sam mróz. A silikon? Karta techniczna odpowie na przynajmniej część wątpliwości. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Moje awaryjne 233L stoi od 3 zim i 2tygodnie temu zalewałem na kilka dni i nic nie było.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(02-01-2015, 10:32 AM)soltarus napisał(a): Ktoś się orientuje czy pusty, suchy baniak owinięty folią może stać zimą na balkonie?

Zabezpiecz tak zeby woda w akwa nie stala i bedzie wszystko ok. Mroz nic nie zrobi jak w srodku nie bedzie wody. Mozesz go nawet postawic dnem do gory i bedzie dobrze. Nie wiem jaki masz ten balkon ale dobrze by bylo podstawic jakas mate pod akwa zeby nie stalo bezposrednio na betonie.

pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Bogdan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Moje przypuszczenia są więc ok Tongue Dzięki Panowie!
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości