• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 250l Ameryki Centralnej

#1
Miło mi zaprezentować moje pierwsze akwarium na tym forum. Do tej pory raczej tylko czytałem, przeglądałem, a że doczekałem się większego szkiełka, w którym nastawiam się na małe pielęgnice to gdzie się nim pochwalić, jak nie tu Smile
Szkło:
140x45x40h 8mm ok.250L

Filtracja:
Filtr HMF - pompa Aquael Circulator 1000 do tego gąbka 40x23x5cm ppi ok.30

Ogrzewanie:
Grzałka 250W Aquael
Temperatuta 23*

Oświetlenie:
Puki co GU10 LED 4Wx2 6500k

Flora:
nurzaniec, rogatek, kryptokoryna, żabienica

Fauna:
Amatitlania Siquia od Pani Katarzyny z forum Smile

Wystrój:
No i tu żadnych fajerwerków nie ma. Otoczaki, żwir, piasek i korzeń, trochę pomałpowałem i wyszło coś takiego.

Będzie to próba trzymania tych zeberek w grupie. Wink Puki co to jeszcze maluchy mają ok 2,5cm, są moimi pierwszymi pielęgnicami i już mogę powiedzieć, że są mega ruchliwe, ciekawskie no i przede wszystkim zawsze głodne. Jest ich 13 (w tym jeden wyraźnie mniejszy maluch ok. 1cm). Chciałbym, żeby wyklarowało się z tego kilka parek ale zobaczy co los przyniesie Wink
Więcej fotek już niedługo


Załączone pliki Miniatury
   
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jest dobrze. Być może kiedyś będziesz musiał bardziej zaznaczyć rewiry.
GrzałKa za duża i bardzo niebezpieczna firma. Uważaj na nią a najlepiej wymień na 100w. Nawet ikola robi lepsze grzałki.. :-)
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Lubie takie wielkie otoczaki niestety sam takowych nie posiadam, jednak w dłuższych akwariach się lepiej prezentują. Ja mam 100cm długie i nie prezentowały by się tak dobrze jak u Ciebie. Akwa chyba nie dawno zalane co? Roślin mało jak dla mnie bo ja lubię mieć zielono ale przy tej rybce i tak mało co może przetrwać Big Grin Piszesz puki co 2x4W led ale czy potrzebne Ci więcej? Dla mnie zbiornik na plus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wczoraj pół dnia bawiłem się w wymianę 100l szkiełka na to Wink Także woda, piasek ze starego, a do tego jeszcze ze dwa tyg. popracuje tetra ex700. W rzeczywistości wydaje się sporo głębsze bo te największe otoczaki dałem na przód (teraz bym to delikatnie zmienił).
A co do grzałki, to pod jakim względem niebezpieczna?? Kupiłem ją bo gdzieś w sieci natrafiłem na pozytywne opinie... :/
Jeżeli chodzi o oświetlenie to myślałem nad dwoma naświetlaczami LED ale chyba było by za jasno Wink
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pani Katarzyny.. No co za złośliwiec Tongue A baniak bardzo fajnie Ci wyszedł, naturalnie, wszystko super. Jedynie co to faktycznie brak wyraźniejszych rewirów co przy takich rybach jest dość ważne. 

Grzałki aquael kiedyś były jednymi z najlepszych a ostatnio niestety bardzo często ludziom pękają ;/
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Będą glony będzie ładnie. Trzymam kciuki za udaną kolonię!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Grzałkom tym siadają termostaty. Łatwo to sprawdzić. Wiadro, zimna woda i termometr. Nagrzewamy, mierzymy. Potem ze dwa razy wymiana wody na zmniejsza.
Kolonia od małego być może da radę. Jeżeli nie to pięknie działają ostudzająco na nie Rocio :-)
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja złośliwy? Neveer Tongue Te kamienie są na prawde duże i byłem przekonany, że rewirów jest wystarczająco. No ale zobaczymy czy im wystarczy Wink
Co jakiś czas sprawdzam temperaturę i na razie ładnie te 23stopnie utrzymuje. Mam gwarancje, jakby co trzeba będzie reklamować.
Jak kolonia nie wypali to na 90% pojawią się Rocio Wink
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dla mnie super kamole :-)

Witamy kolejnego akwamaniaka w CA :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dzięki za pozytywne komentarze Wink
Kilka fotek
Wesołych Świąt !!


Załączone pliki Miniatury
               
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości