• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [S] Akwarium, całość

#1
Siemacie, 
Zdecydowałem się nieodwołalnie na sprzedaż akwarium. Tym samym jest do wzięcia zbiornik z życiem, wyposażeniem, oświetleniem  stelażem.
Akwarium 200x50x50, 500 litrów, kupiony nowy 23.03.2011. Szkło float 10 mm grubości, z jednym wzmocnieniem poprzecznym i wzmocnieniami wzdłużnymi, klejone czarnym silikonem.
Szkło w stanie conajmniej dobrym, zadnych uszczerbków, czy obić. Na przedniej szybie od wewnątrz jest kilka ledwo widocznych rysek - powstały zaraz na początku użytkowania, kiedy jeszcze nie miałem glonojadów. Druga strona (tylna szyba) bez najmniejszej skazy.
Zbiornik zamknięty jest pokrywami z przeźroczystej pleksy, wzmocnionej profilami aluminiowymi.
Pleksy są 3, jedna 100x50 oraz dwie 50x50. Takie rozwiązanie daje bezproblemowy dostęp serwisowy do zbiornika. W mniejszej pleksie nr 2 wycięty jest okrągły otwór do karmienia ryb, zamykany dekielkiem z pleksy.
Oświetlenie to cztery dwumetrowe listwy z diodami LED, układanymi NA pokrywie. Trzy listwy to diody o świetle zimnym bialym, jedna ciepłe białe. Do tego oczywiście zasilacz, bodajże 60 watt, spokojnie mozna przypiąć drugie tyle światła.
Zbiornik stoi na stelażu z profili 40x40 oraz 40x20. Na górze stelaża blat o wymiarach 205x61 cm, z płyty meblowej 18 mm. Można sobie zienić akwarium na większe: 200x60. Stelaż podzielony na 3 sekcje, w środkową wchodzi akwarium o wymiarach 100x40x40. Maksymalnie można wstawić tam zbiornik 100x50 cm lecz wysokość trzeba ograniczyć do 45 cm. U mnie był tam zbiorniczek 140x45x42., ale zajmował dwie sekcje. Stelaż jest na siedmiu nogach, każda zakończona płaskownikiem 50x50 mm i podbita filcem. Wysokość stelaża 77 cm (mam trochę ponad 170 cm, więc przy tej wysokości całości swobodnie mogę dosięgnąć każdego miejsca w akwarium.
Dalej o akwarium, filtracja: 2 turbiny i kubeł JBL CP 500. Grzałka włoskiej produkcji 250 watt - daje radę Smile
Na dnie piasek kwarcowy uzupełniany zwykłym, korzenie widać na focie. 
Życie...
Dwa plekostomusy średneij wielkości (20+) oraz dwa młode zbrojniki.
Wszystkie ryby to młodzież. Dwa młode Temporalisy wychowane, wychuchane i przede wszystkim uratowane po mojej parze. Para byla znakomita, niestety zawsze zjadała ikrę. Razu pewnego uratowałem 5 ziarenek ikry, wykluły się 3 larwy, przeżyły dwie ryby.
4 sztuki młodych Festae w "układzie" 3+1 - w sensie że 3 sztuki są od jednego gościa a 1 z innego źródła.
Reszta mieszkańców to Nanoluteusy, też z ciekawym pochodzeniem.
Samica od Soltiego, samiec z warszawskiej hodowli, gdzie trafił z Niemiec.
 Młodziaków jest na oko ze 30-40 sztuk
Akwarium opisałem, stelaż też, sprzęt, dekoracje, ryby... czas na cenę
Cena za zestaw plug&play to 1013 zł. Ni mniej ni więcej tylko tysiąc trzynaście.
Na odbiór trzeba sobie zarezerwować trochę czasu, bo zbiornik cały czas żyje. Nie mam transportu i nie wyślę kurierem - zapraszam do siebie.
 Nie zastanawiałem się nad sprzedażą na części, natomiast mogę sprzedać jednorazowo CAŁE życie, cenę ustalimy.
Szkoda oddawać śledzie do sklepu, nie zasługują na to.
Jeśli ktoś życzy sobie jakieś dodatkowe zdjęcia to proszę o kontakt.


[Obrazek: IMG_9604_zps80dbcf48.jpg]



[Obrazek: IMG_9606_zpsafd5713e.jpg]



[Obrazek: IMG_9612_zps81cef35b.jpg]


[Obrazek: IMG_9610_zpsa725cc79.jpg]

[Obrazek: IMG_9611_zps88e65be2.jpg]

[Obrazek: IMG_9607_zpsaaef17df.jpg]

[Obrazek: IMG_9608_zpsde469fb5.jpg]
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Temat nieaktualny.
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości