• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe 240L [obsada]

#1
Cześć, po kilku latach przerwy od akwarystyki postanowiłem zakupić zbiornik o pojemności 240L (120 x 40 x 50 cm).
Oświetlenie led 12v około 6 watt. (Jeden rząd biały ciepły, a drugi biały zimny + zasilacz 230/12v)

Jakie pielęgnice i ew rośliny możecie mi polecić do takiego baniaczka?
Chciałbym stworzyć akwarium imitujące naturalny biotop. Na pewno nie chcę pielęgnic afrykańskich. Amerykańskie bardziej mi się podobają.
Myślałem nad Andinoacara rivulatus, ale 240L to chyba mało na więcej niż jedną parę. Zawsze mi się podobały Thorichthys meeki, ale nie wiem z czym je połączyć.

Proszę o rady, przykładowe obsady (ryby + ew rośliny). Nie mogę się na nic zdecydować, a chcę dopiąć wszystko na ostatni guziczek.


Domyślam się, że była już masa podobnych tematów, ale jeśli nie było by to problem to bardzo proszę o pomoc bezpośrednio w tym.

Pozdrawiam! Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Proponuję po parce meeki i sajica-fajne rybcieSmilea z roślin to anubiasy i nurzańce np!Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mógłbym prosić o więcej propozycji?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja do takiego zbiornika wziął bym pielęgnicę nikaraguańską i jeszcze jakiś drugi spokojny gatunek do nich może Pielęgnica Eliota?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Może być też meeka z niebieskołuską!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
na pewno? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Co do rybek to nie bardzo ci pomogę bo nie mam doświadczenia z większymi pielęgnicami z Ameryki - miałem tylko Nikaraguańskie i Mekki. Nikaraguańskie do aniołków nie należą i lubią porozrabiać i pokazać miejsce w szeregu innym mieszkańcom, z kolei Mekki są dość spokojne i nie sprawiają większych kłopotów ale w czasie tarła również przestają być grzeczne... W końcu to pielęgnice Wink

Jeśli chodzi o rośliny to tak jak napisał schmeichel nurzaniec olbrzymi (Vallisneria Gigantea) i anubiasy (chociaż pochodzą z Afryki wiec jeśli chcesz odtworzyć naturalny biotop to odpadają) a ja do tego na pewno dołożyłbym Żabienice (Echinodorus Tenellus i Echinodorus Amazonius lub Bleheri), jeśli dobrze się zakorzenią to powinno być ok
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Powie mi ktoś.. co mogę na stoliku podłożyć pod akwarium? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(17-12-2014, 19:56 PM)KamiLL napisał(a): Powie mi ktoś.. co mogę na stoliku podłożyć pod akwarium? Smile
Styropian, mata piankowa, gruba gąbka.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
U mnie pod 240 l jest ręcznik. Tongue Akurat to było pod ręką. Big Grin
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości