• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Leki na posocznicę.

#1
Nie ma co się rozpisywać ani usprawiedliwiać. Zje..łem sprawę. Na 99% jest to posocznica. Proszę tylko o wskazanie leków. Najchętniej rady od osób, które coś konkretnie stosowały i to pomogło lub znają z drugiej ręki takie przypadki, rady ze starych książek mnie nie interesują. Myślałem nad Sera Baktopur direct, ale jest on podobno nielegalny i niedostępny. Więc coś w miarę łatwo dostępnego. Sprawa pilna.

pozdrawiam
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przykro mi ale z tego co mi wiadomo nie ma skutecznego leku na tą chorobę Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Odpowiednikiem Baktopuru Direct jest teraz Baktoforte S. 

Moim zdaniem, posocznica w fazie, kiedy odstają łuski, jest nie do wyleczenia. W innych przypadkach może pomóc koktajl(niestety, bo nie wiemy jaki patogen to spowodował) z nifuropirnolu(zawiera go Baktoforte S) i metronidazolu.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(10-12-2014, 20:54 PM)Ruki napisał(a): pomóc koktajl(niestety, bo nie wiemy jaki patogen to spowodował) z nifuropirnolu(zawiera go Baktoforte S) i metronidazolu.

Dokładnie to samo polecili mi na innym forum. Ostatecznie zastosowałem tylko Baktoforte S. Niczego nie przedawkowałem a ryba ma takie objawy jakby zatruła sie lekiem. Głównie wisi głową w dół. Nie miałem wielkiej nadziei, ale dzięki za chęć pomocy.Smile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Christo: zważ jednak, że posocznica to tylko efekt działania patogenu, jak to opisał Ci Ruki. Głównie bakterie gram-ujemne, gdyż gram-dodatnie są łatwiej zwalczane przez organizm. Bez badania bakteriologicznego nie stwierdzisz, jakim antybiotykiem ew. uderzyć patogen, aby było skutecznie. No i zawsze może się okazać, że to coś innego, niż bakteria.
Druga sprawa, że posocznica jest niejako końcowym stadium i z reguły nie ma ratunku, gdyż postęp jest dość gwałtowny.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(11-12-2014, 00:20 AM)Martinezio napisał(a): . Głównie bakterie gram-ujemne, gdyż gram-dodatnie są łatwiej zwalczane przez organizm.
Nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz, ale rozumiem że na swój sposób próbujesz pomócSmile


(11-12-2014, 00:20 AM)Martinezio napisał(a): Bez badania bakteriologicznego nie stwierdzisz, jakim antybiotykiem ew. uderzyć patogen, aby było skutecznie. No i zawsze może się okazać, że to coś innego, niż bakteria.
No niestety "zachorowała" jedna sztuka, więc nie mam kogo poświęcić pod nóż, a nawet gdybym miał i tak bym tego nie zrobił.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Lek na posocznice:

ryby uśmiercić, akwarium wysterylizować, pasek-żwir wywalić, rośliny wywalić, co się da  wygotować resztę wywalić - brzmi fatalnie wiem, przechodziłem to.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki za rady ze starej książki.Wink Na szczęście nie jestem tak pocięty żeby się do nich stosować. Ryba padła - możliwe że wskutek działania leku, choć choroba zapewne też by ją zabiła tylko trochę później.Sad
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jedna ryba padła,  a co z resztą? Patogen, który spowodował posocznicę nadal może być w wodzie aktywny. Wbrew pozorom rada Holsona ma pewne podstawy :/
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No, zwłaszcza jeśli posocznicę spowodowała bakteria warunkowo-chorobotwórcza to warto wybić całą obsadę. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości