• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rośliny w akwarium z Vieja/Paratheraps

#1
Szukam czegoś co będzie rosło z Viejami. Nurzaniec Gigant kończy jako smakowity obiad, lotos tak samo.
Czy Zwartka karbowana lub coś co może imitować trawę jest niezjadliwe dla tych kosiarek? Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zwartki są gorzkie, spróbuj z nimi Tongue A anubiasy brałeś pod uwagę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(06-12-2014, 13:45 PM)Seven napisał(a): Zwartki są gorzkie, spróbuj z nimi Tongue A anubiasy brałeś pod uwagę?
Moje vieje w nieznacznym stopniu podgryzały anubiasy, na tyle że rośliny mogły przeżyć, a nawet pomału rosnąć, choć nie wyglądały szczególnie atrakcyjnie.
Być może zwartki to rzeczywiście dobry pomysł
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Chyba muszę spróbować z jakoś trawką Wink
Inne mi nie pasują...anubiasy i kryptokoryny.
Grzybieniowate chyba byłoby szkoda dać na spróbowanie.

Solti Vallisneria została zjedzona pomimo normalnego karmienia ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Swego czasu w moim zbiorniku vieje jadły nawet ampularie!U mnie był anubias i microsorium i nic z tego ryby nie jadly!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Trawa miała swoje złote lata dopóki nie przyszedł pierwszy dzień głodówki. Jak posmakowały w roślinach tak systematycznie mimo roślinnego pokarmu je żarły. Później wyjazd do Niemiec mój i po powrocie strzępy Tongue Została największa sztuka. Dosadziłem takiego prawdziwego giganta (dostałem od Kuby) to parę dni pobył. Później standardowo - odcinanie przy korzeniu jak drwal drzewo i dalsza konsumpcja Big Grin Miałem podobną sytuację z nikaraguańskimi - nie jadły praktycznie wcale dopóki nie spróbowały dokładniej. Teraz rzucają się na surowe rośliny jak szarańcza Tongue Przyznam że szpinak w liściach to fajna rzecz. Kolega mi mówił żeby dawać płatki owsiane, ale nie zaczynałem się z tym tematem jeszcze.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Czyli na mikołaja jak w sam raz kupić kilka koszyczków jako prezent Smile
Jak były małe wrzuciłem duży liść sałaty wystraszyły się  i pospylały za kamienie Big Grin
Ciekawe jak będzie teraz.
Roślin okresowo mi brakuję..(lubię zielsko) ale sadzić coś na chwilę hmmm chyba mija się celem.
Woda jak na trawę odpowiednia zasadowa i średnio twarda, rosło by pewnie nie źle dodatkowo pod lampą Hqi.
Jak miałem Ch.pleurophthalma po wsadzeniu wyglądały w zasadzie tak samo i po 1 mc jak po 4 m-cu, ale tam był kwas
ok. ph5.5 i 0 kh Big Grin


p.s znając życie i tak spróbuję z jakoś trawką....może ktoś odda nadwyżkę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja w swoim akwarium z Vieja Heterospila mam dwa gatunki Vallisneri : rubra oraz nana, póki co roślin nie ruszają. Co prawda są to jeszcze młode rybki,więc może z czasem coś się zmieni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nikaraguańskie koszą podobnie zieleninę. U mnie sprawdziły się tylko zwartki i anubias (który i tak czasami jest objadany z młodych liści) oraz jakaś niska żabienica. 
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Polecę anubiasa również. Moje stado płaskoboków prawie ich nie rusza a pożarły już np. metrowe kryptokoryny karbowane.
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości