• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc z filtrem

#1
Witam , ostatnio forumowicze świetnie doradzili mi odnośnie wyboru filtra zewnętrznego , za co szczerze dziękuję bo filtr jest cichy a ja jestem bardzo zadowolonyOklasky

Prosiłbym jeszcze jednak o pomoc w wyborze filtra wewnętrznego , najlepiej żeby był cichy bo żona jest na to wyczulona Bezradny, i oczywiście ma spełniać swoje zadanie Wink 
Filtr do akwarium 240 l obsadą będą pielęgnice Środkowoamerykańskie ,  wyboru jeszcze nie dokonałem bo nie śpieszy mi się.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja miałem kiedyś w swojej 240-ce aquael turbo 1000 i byl ok.Teraz mam 1500 i też polecam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
aqua szut - turbo filtr 750 - i zamiast pojemniczka dokupić - gąbka okrągła o dł.ok 20cm.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Filtr taki złóż sobie z pompy - głowicy i podczep do tego gąbkę. Jako mechanik ppi powyżej 30 takiej gąbki. Co do samych głowic to Aquael Circulator 1000 (1500 i 2000 pobieraja sporo pradu), Atmany, Aqua szut power head 750. TE znam i polecam Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(27-11-2014, 19:12 PM)novi napisał(a): aqua szut - turbo filtr 750 - i zamiast pojemniczka dokupić - gąbka okrągła o dł.ok 20cm.

Też tak mam, daje rade.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi , i nagradzam punktamiOklasky.A może ktoś poleci coś co nie będzie miało gąbki na wierzchu ? jakoś jej widok zawsze drażnił moje zmysły.Bardziej byłbym chyba zadowolony z filtra który będzie miał gąbkę ukrytą przed wzrokiem osłoną.Liczę na dalsze podpowiedzi Okok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
HMF, dodatkowy kubeł jako mechanik Smile
Zabudowane filtry mają kiepską wydajność.
Gąbkę można ukryć Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki panowie za poradyOklasky.Zdecydowałem się jednak na Aquael unifilter 1000 , myślę że powinienem być zadowolony.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zrobiłeś błąd Big Grin

Edyta: Zamiast unifiltra wolałbym odstającą kaskadę wypchaną gąbkami - FZN3
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Miałem FZN-3 i był głośny. Sam jestem uczulony na hałas/buczenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości