• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Płochliwe niebieskołuskie 460l

#1
Hej mam prośbę o pomoc czy ktoś może powiedzieć, doradzić w związku pielęgnic niebiskołuskich rybki strasznie są płochliwe i uciekają chowają się pod korzen jak tylko zobaczą mój ruch w pokoju czym to może być spowodowane?Czy po prostu muszą się przyzwyczaić do nowego otoczenia rybki mam od miesiąca z meekami niebiskołuskie mają po 7cm. Natomiast meeki po 3cm.Dodam ze meeki jest 23sztuki a niebiskołuskich 3.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A jaki wielki masz ten zbiornik że trzymasz w sumie 26 sztuk pielęgnic? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Masz najprawdopodobniej złe parametry wody - płochliwość to pierwszy z objawów. Możesz zbadać azotany, Ph i twardość wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akwarium to 170x45x60 parametry wody: ph-7.6 kh-14  z kropelkowych na azotany niestety nie mam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
NO2 i NO3 to nas interesuje. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeżeli akwarium jest dojrzałe i regularnie robione są co tygodniowe podmiany to NO2 NO3 musi być w normie nawet przy takiej obsadzie. Weźmy pod uwagę że meeki to praktycznie jeszcze narybek plus 3 młode rocio to przy dojrzałym akwarium i podmianach trudno jest myślę wysoko podbić NO2 czy NO3 chyba że kolega szuflą karmi ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No właśnie dobrze napisałeś " jeżeli akwarium jest dojrzałe" Wink 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Myślę że może mieć znaczenie ustawienie akwarium np w miejscu gdzie ruchliwość domowników jest duża, ryby muszą się przyzwyczaić a to może potrwać, przyczyną może być również zbyt mocne światło, rocio nie lubi jasnego światła, lubi lekki półmrok i zacienione miejsca, których może jest w bańce mało. Miałem kiedyś parę rocio, wszystko było w porządku do puki nie pozbyłem się pisti, nagle w akwarium zrobiło się jasno i ryby zniknęły, nawet nie wypływały do karmienia.
Jeżeli akwarium jest dojrzałe i parametry NO2 i NO3 są w porządku proponuję przeanalizować to co napisałem i uzbroić się w cierpliwość a i jeszcze jedno, bez potrzeby i jak najrzadziej wkładać łapy do wody Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zasłonić oświetlenie na początek. U mnie pomogło. Później dałem mocne światło i zero reakcji na zmiany Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Akwarium jest dojrzałe wcześniej były neonki myślę że też nie przekarmiam ryb daje 1-2|razy dziennie wode podmieniam co 2tygodnie jakieś 30% i myje szyby z syfu. Zastosuje się do rady przykrycia częściowo świetlówek światło jest standardowe 2x54w. Akwarium stoi na przeciw okna ale cały czas jest zakryte roleta co do mieszkańców ja tylko przechodzę przez pokój nie ma dużo ruchu dziękuję za rady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości