• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [SA] New Home

#1
 A więc powoli nadszedł czas na remont salonu Wink to jest równoznaczne z tym, że musze podłogi wymienić i muszę akwaria wynieś więc to jedyna okazja na jedno nowe duże szkło hehe Big Grin. Teraz pytanie potrzebuje szklarza, który sklei na miejscu akwa z wielkopolski w rozsądnej cenie macie namiary to poproszę. Akwa będzie miało nietypowe wymiary Wink 240x45x45 czyli jakieś 485l niby mało ale mi zależy na długości a szerszego nie mogę mieć Sad.  Będzie to nowy dom dla Gujanek i Bujurquiny oraz Pellusi Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bierz akwarium chociaż to 5cm wyższe, bo a nuż najdzie Cię kiedyś ochota na skalary, bądź paletki.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sklary czy palety to nie moja droga w SA Wink uwięż mi jestem wierny hehe,,,, 45 cm musi zostać ponieważ nad nim będzie hydro i dekoracje (kobieta) wiec nie ma już luki wolnej.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
45 wysokie – około 3 do 5 cm podłoże, od górnej krawędzi od 3 do 5 cm lustro wody to ile wyjdzie „słup” ? Wiedząc że preferencje akwarystów się zmieniają i pomijając kwestię Dysków czy Żaglowców przy długości 240 cm wyjdzie „duża kałuża”.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Właśnie o takie wrażenie mi chodzi Wink o gustach sie nie rozmawia hehe 
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
hej,

aranzowalem zbiornik 250x90x50h - wyszedl "nalesnik", ale wyglada to rewelacyjnie, naprawde nie widze w tym problemu.

Tutaj dobrze widać proporcje:

[Obrazek: DSCF4180.JPG]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Też taka szerokość mis się marzy ehhhh ,,,, ale właśnie o efekt takiego naleśnika czy jamnika mi chodzi Wink dzięki za wstawkę
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zawsze możesz do wyższego zbiornika nie dolewać wody na pełną jego wysokość a wolną przestrzeń wypełnić korzeniami i roślinami. Wtedy będziesz miał kałuże jeszcze ładniejszą.
Dzięki temu jak Ci się „gust” zmieni to tylko zalejesz zbiornik do pełna i będzie znowu miodzio.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hmmm jutro muszę potwierdzić zam. na akwa i przez weekend pojawił sie nowy pomysł i dylemat.

Wiec tak siedząc sobie w nocy, myślałem aby zamiast jednego duże szkła zrobić regał 3 x 150x50 z następującymi obsadami per zbiornik: 
- 2 pary Bujurquina sp.
- 3 pary moich ulubionych pomarańczowych Gujanek
- stado z.czerwonoglowych 

Jak sądzicie ? 
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Im więcej zbiorników tym lepiej Smile Poza tym, już Ty sam dobrze wiesz co Ci z tyłu głowy teraz siedzi i jaka "może być" dalsza wizja na regał.
A gdzie pellusie/steidachneri?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości