• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje 300 L po zmianie

#1
Po zmianie z zieleniaka-ogólniaka zrobiłem własne CA dlaczego własne, a to dlatego, że mam w nim troszke zieleninki:-)

Wymiary : 120x 50x 50
Oświetlenie 2 x 54W T5
Filtr: HW 302 Chińczyk i Jbl e 900i

Obsada: Dobrana parka Pielęgnicy miodowej (narazie)
Roślinki: Lotos tygrysi, kryptokoryny - nie wiem jakie, wgłębka, anubias

Woda ze starego akwa około 40%
20% RO reszta kranowit poznański

Parametry (testy paskowe)
Cl - 0
pH - pomiędzy 6,8-7,2
KH - pomiędzy 6-10
GH - >14
NO2 - 0
NO3 - 10


[Obrazek: 2cykz2e.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(22-11-2014, 19:52 PM)jedi1978 napisał(a): Po zmianie z  zieleniaka-ogólniaka zrobiłem własne CA  dlaczego własne, a to dlatego, że mam w nim troszke zieleninki:-)

Wymiary : 120x 50x 50
Oświetlenie 2 x 54W T5
Filtr: HW 302 Chińczyk i Jbl e 900i

Obsada: Dobrana parka Pielęgnicy miodowej (narazie)
Roślinki: Lotos tygrysi, kryptokoryny - nie wiem jakie, wgłębka, anubias

Woda ze starego akwa około 40%
20% RO reszta kranowit poznański

Parametry (testy paskowe)
Cl - 0
pH - pomiędzy 6,8-7,2
KH - pomiędzy 6-10
GH - >14
NO2 - 0
NO3 - 10


[Obrazek: 2cykz2e.jpg]
Cześć,

zasadniczo nie jestem zwolennikiem roślin w akwarium, ani polemiki na temat gustu, ale powiem Ci, że patrząc na ten zbiorniczek zostawiłbym wyłacznie lotosa, zmienił kawałeczki drewienka na wiekszy - rozłorzysty kawalek drewna, pozostałe kawałki ułozył razem z kamieniami, dodałbym gałęzie brzozy (teraz jest dobry okres na zebranie), dorzuciłbym kilka liści (osobiscie uzywam liści dębu, klonu i platana, ale i innych jak się trafia po drodze), które zabarwia lekko wodę. Dodatkowo zostawiłbym i jednoczesnie dodał wyłacznie otoczaki (bezpieczniej dla ryb swoja drogą). Liście możesz sprzatac, albo pozwól się im totalnie rozłożyć i sukcesywnie dokładaj kolejne. W ten sposób naturalnie ukształtuje Ci się dno zbiornika - kłoppot ze sprzataniem ale frajda dla Ciebie, bo mozesz dużo ciekawych zachować obserwować.

Poza tym wg mnie 2x54W dla takiego zbiornika to za dużo. Być moze jak zmienisz jego zgospodarowanie to dodatkowe elementy stworzą półcienie i cienie i będzie lepiej.

Tak ja bym postąpił, ale Ty zdecyduj, bo to Twój zbiornik i Ty będziesz sie na niego dniami i być może nocami wpatrywał i Tobie ma sie podobać, a nie nam;-)

Powodzenia:-)
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tak, światło za mocne dla CA. Baniak ogólnie wyszedł całkiem fajny w wyglądzie, roślinki trochę niebiotopowo ale nie przesadzajmy Smile Jeśli będziesz chciał kiedyś wpuścić inne ryby, to licz się z koniecznością zmiany aranżu przed wpuszczeniem nowych. W tej chwili masz tylko jeden rewir. Większy korzeń, liście, to dobry pomysł, ja jeszcze dodałabym garść żwiru i mniejszych kamyków Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zostaw lotosa a w zamian za kryptokoryny poszukaj heteranterę, która występuje w stawach zamieszkiwanych przez miodówki Smile

Jedno nad czym się zastanawiam, to to, że lejesz do tego akwarium wodę z filtra RO? Możesz uzasadnić?

Co do podłoża, to zmiana na plus Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zdjęcia dajemy jako załączniki. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dla mnie jakoś pustawo w Twoim zbiorniku. Jeżeli pozostawisz tylko te pielęgnice i jakieś corydorasy tylko dorzucisz to myślę że nie będą potrzebne inne rewiry jeżeli jednak planujesz coś większego do tego to koniecznie więcej kryjówek, grot czy coś w tym stylu. Poprawcie mnie jeżeli się mylę Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mylisz się Smile Kiryski i miodowe mają całkowicie sprzeczne wymagania jeśli chodzi o parametry wody. A rewiry w CA to podstawa przy większej liczbie par. I to muszą być bardzo wyraźne rewiry a nie kilka grot itp. Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam
Dziękuję za odzew :-)
Mam jeden długo korzeń ale muszę go wyczyścić no i na razie nie tonie :-)
Heterantere poszukam.

Najlepsze w tym całym sprzątaniu jest to, że akwarium opróżniłem do zera, zalałem od nowa wodą, patrze a tu dwa dzieciaki miodowych pływają - rodzice dzisiaj rano pływały już po całym akwarium i byłem przekonany, że nic z młodzieży kilkudniowej się nie ostało.

W temacie rewirów jestem zielony - jakbym miał tu wydzielić jeszcze jeden rewir - niedługo będę odbierał kilka meek.

Jeszcze pytanko - co można tu dodać z rybek jako te dbające o porządek czy jak to mówicie "rozpraszacze" ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Postaw korzeń jakiś wysoki na środku akwarium i masz 2 rewiry Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(22-11-2014, 23:44 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Postaw korzeń jakiś wysoki na środku akwarium i masz 2 rewiry Smile

Dzięki :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości