• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys meeki-jaka płeć?

#1
Witam.Dziś dolączyła do mojego zbiornika ta rybka. Daroczyńca twierdzi,że je rozmnażal i to jest samiec.Mi wygląda na samicę. Szkoda ale miał tylko tą 1 sztukę.Jaka waszym zdaniem jest jej płeć???


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ma obgryzione płetwy. Jak odrosną to będzie wiadomo. I obracaj zdjęcia, gimnastyki szyi nam nie trzeba Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Imo samiec Wink
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ok postaram sięSmileJak mam dobrać mu samicę i po czym ją poznam??Myślałem,że samiec ma zaostrzoną pletwe odbytową o moj ma zaokrąglona!Dla mnie nie wygląda na obgryzionąSad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Obgryziona jest. Mógł mieszkać z jakimiś kąsaczami które lubią podjadać czy po prostu miał za małe akwarium.
Często w sklepach zoologicznych są meeki praktycznie dorosłe, gdzie po zachowaniu można je rozróżnić. Samica jest mniejsza, ma delikatniejszą głowę. Jak już znajdziesz dojrzałe ryby i masz w gromadzie obie płcie to jest łatwiej. Nie jest to jednak takie proste z Thorichthys - zwł jak się nie miało z nimi wcześniej nic wspólnego. Pooglądaj sobie filmy na YouTube.

Edyta: Ryba musi mieć te 5-6cm, inaczej poniżej tego rozmiaru to już loteria.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ok.Dzięki za odpowiedzi!Moja ma ok 8-10cm.Pływała w 112l razem z jakimis pyszczakami.Nie mialem nigdy styczności z tą rybą.To biore sie za szukanie samicySmileMyślałem o dokupieniu 2 szt?Czy będzie wtedy szansa dobrania się ich z moim samcem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości