• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Regał 161 x 62 x 237 cm

#1
W planach budowa czegoś takiego i chciałbym poznać Wasze sugestie co do mojego pomysłu.
Może krótki opis co i jak.
Mam pomieszczenie bez okna (taka niby komórka), która obecnie jest mocno zagracona lecz marzy mi się zrobić z tego Fish Room Smile. pomieszczenie o szerokości 171 cm i do tej ściany zamierzam przytwierdzić regał. Regał planuję z profili zamkniętych 35x35x3 mm oraz 35x45x3 mm (kurcze nawet nie wiem czy takie są ale coś koło tego).
Planowane zewnętrzne wymiary to 161 x 62 x 237 h cm.
Może będzie najlepiej jak wrzucę moje nędzne plany/rysunki i chyba większość moich zamysłów będzie widać.
   

rzut z góry
   

Proszę doświadczone osoby o swoje uwagi, może coś mi umknęło Smile
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
405l postawiłbym najniżej. Tak to wydaje sie być okej.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(18-10-2014, 20:17 PM)Papja napisał(a): 405l postawiłbym najniżej. Tak to wydaje sie być okej.

Ja wiem że waga powinna być rozłożona najcięższe najniżej lecz to raczej pancerny regał będzie i na 4 solidnych kotwach do ściany nośnej będzie zamocowany, więc największy baniak ze względów na wygodę w obserwacji jest na drugiej a nie na pierwszej półce.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Według wymiarów które podałeś, regał ma 4 poziomy w którym ten ostatni jest bardzo blisko od sufitu. Przestrzeń nad regałem to 25 cm wysokości przy 62 cm głębokości. Ja bym ten ostatni poziom zlikwidował. I te 5 cm od ściany z jednej i drugiej strony też mi się wydaje za mało na jakiekolwiek manewry ramieniem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(19-10-2014, 10:45 AM)teo napisał(a): Według wymiarów które podałeś, regał ma 4 poziomy w którym ten ostatni jest bardzo blisko od sufitu. Przestrzeń nad regałem to 25 cm wysokości przy 62 cm głębokości. Ja bym ten ostatni poziom zlikwidował. I te 5 cm od ściany z jednej i drugiej strony też mi się wydaje za mało na jakiekolwiek manewry ramieniem.

Ostatnia półka faktycznie jest wąska lecz ja mam mało miejsca na graty więc tam będzie miejsce na jakieś pierdoły akwarystyczne.

Co do 5 cm po obu stronach to tam ma być miejsce na instalacje a nie gmeranie. Dostęp do baniaków tylko od przodu dlatego też nad każdym baniakiem jest 25 cm.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wiesz to nie moja broszka ale od czasu do czasu coś wpadnie albo będziesz miał taką fanaberie i będziesz chciał przetrzeć szyby z osadu, kurzu, rozlanej wody itp. 5 cm to naprawdę mało, tym bardziej, że z obu stron regału ściana.
Otwór wentylacyjny masz usytuowany wprost nad regałem ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-10-2014, 12:38 PM)teo napisał(a): Wiesz to nie moja broszka ale od czasu do czasu coś wpadnie albo będziesz miał taką fanaberie i będziesz chciał przetrzeć szyby z osadu, kurzu, rozlanej wody itp. 5 cm to naprawdę mało, tym bardziej, że z obu stron regału ściana.
Otwór wentylacyjny masz usytuowany wprost nad regałem ?

Hmm, przemyślę jeszcze ten temat. Ja wszystkie akwaria z 3 stron będę miał oklejone czarną folią (tak jak większość moich akwariów) i czyszczę tylko przednią Wink.

Otworu wentylacyjnego jeszcze nie ma, będzie ok 0,5m przed regałem pod sufitem.

Widzisz temat założyłem aby każdy kto ma ochotę napisał swoje obiekcje i przedstawił swój punkt widzenia zawsze to inny niż mój, także dzięki za Twoje uwagi.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dla mnie ok. Możesz stawiać. Jedynie górny poziom zbędny koszt (nad górnym akwa). Ale to Tobie ma odpowiadać.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Pytanie 1. Czemu regał nie na całą szerokość pomieszczenia? Smile

Pytanie 2. Czemu chcesz zrobić tak skomplikowane wzmocnienia pod akwariami? To wzmocnienie podłużne jest całkowicie zbędne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(19-10-2014, 20:02 PM)piotrK napisał(a): Pytanie 1. Czemu regał nie na całą szerokość pomieszczenia? Smile

Pytanie 2. Czemu chcesz zrobić tak skomplikowane wzmocnienia pod akwariami? To wzmocnienie podłużne jest całkowicie zbędne.

ad1. robiąc regał do samej ściany z obu stron nie miałbym mozliwości poprowadzenia instalacji.

ad2. głębokość regału to 62 cm i wolę dmuchać na zimne, ale pewnie to nadgorliwość jest jak zwykle.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości