• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr JBL e901 wkłady

#1
Witam wszystkich. Zakupiłem niedawno filtr JBL e901 do akwarium 100x50x50 i chciałbym się poradzić jakie wkłady do niego dać. W zbiorniku będą dwa rodzaje pielęgnic, przypuszczalnie miodowe i akara z maronii, kirysy sterby, rak papuaski i jakiś rozpraszacz. Podłoże piasek. Proszę o poradę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Najpierw proponuję poczytać jakie wymagania odnośnie parametrów wody mają ryby które chcesz. A niestety mają całkowicie skrajne więc któreś z nich będą się męczyć. Póki ci to powinno być dla Ciebie ważniejsze niż wkłady do filtra.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Może z jakiejś złej stronki skorzystałem bo wyczytałem że akara lubi temp 22-25 ph 6-8 a miodowa 22-28 ph 6,5-7 Jeżeli macie inne dane to proszę o info
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akary to ryby z Ameryki Południowej, żyją w wodach raczej CW i są to wody raczej miękkie i kwaśne, pH poniżej 6. Miodowe to ryby z Ameryki Centralnej a tu wody są twardsze i mają pH powyżej 7. Popatrz na takie stronki bardziej jak http://www.seriouslyfish.com czy http://www.fishbase.org/ . Ogólnie postaraj się zgłębić bardziej temat i poszukać jak najwięcej informacji o rybach, które chcesz mieć. Popatrz na opisy na wielu różnych stronach, na większości wymagane parametry będą się pokrywały także przynajmniej to powinno Cię skłonić do jakiś wniosków. Dokładne sprawdzenie jakich parametrów ryby wymagają, to podstawa i to sam powinieneś mieć już za sobą. Takie sprawy jak dobranie obsady pod względem temperamentów czy wymagań co do wielkości baniaka, to już warto spytać na forum Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości