• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje akwarium 240l

#1
Witam wszystkich. Jakiś czas temu dołączyłem do Waszego grona i z dużą ciekawością czytam Wasze wypowiedzi, postanowiłem więc w końcu sam coś napisać Big Grin Miesiąc temu po wielkiej przerwie powróciłem do akwarystyki i zakupiłem dwa zbiorniki 100x50x50 z czego jeden już cieszy moje oko a drugi będę jutro zalewał. Aktywny zbiornik w obsadzie:

4 Apistogramma macmasterii
5 kirysków sterby
6 kirysków panda
2 krewetki atya
4 mieczyki zielone
2 gupiki (od córki uparła się) Big Grin
50 neonów innesa

Oświetlenie 2x36W świetlówki, filtracja aqua szut 750 w zbiorniczku zewnętrznym. Na początek musi wystarczyć. Do drugiego zbiornika przyszedł mi dzisiaj zakupiony JBL e901 i teraz zwracam się do Was o porady w kwestii

-jakie wkłady dać do filtra (posiadam bio gąbki, micromec-kulki ceramiczne, zeolit, węgiel aktywowany, bio ceramika)
-obsada (chciałbym parę lub dwie nieagresywnych spokojnych pielęgnic z SA między 15-20 cm - myślałem o pielęgnica miodowa, akara z Maronii, jakieś przydenne rybki-myślałem o kirysach brodatych ale na allegro ich nie widać, jakieś rozpraszacze ewentualnie)
-czy raki papuaskie wchodzą w grę w takim zbiorniku (wiem że to nie amerykany)

Dołączam kilka zdjęć moje bardzo skromnego akwarium 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80cd...eea14.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3127...7b230.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/104f...8feb3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88cf...7305e.html

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zdjęcia dodajemy jako załączniki Smile

Plus za podłoże ,minus za rozgardiasz - nie za dużo tych ryb?

Większość ryb które posiadasz nie lubi mocnego światła ,a masz duże -chcesz roślinniaka tam stworzyć to obsada zupełnie nie pasuje.

Te ozdoby ceramiczne też bym wywalił.

Kiryski lepiej trzymać 15-20 tych samych niż po 5,6 różnych.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Minus za podłoże, przecież to jest drobny żwirek, a dla kirysków i pielęgniczek tylko piasek.
Mieczyki i gupiki tutaj nie pasują inny kontynent i parametry wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Podłoże to piasek 1mm z castoramy
Dostosuje się do rady o kiryskach jak uruchomię drugi zbiornik to sterby pójdą do drugiego i tak właśnie myślałem żeby dokupić kilka sztuk jednych i drugich.
Gupiki to wiem że Azja ale mieczyk to chyba amerykan z tym że środkowy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
@Moher niy gańb sie skond żeś je!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie chciałem tworzyć nowego tematu więc nowe pytanie wpisze tutaj. Drugi zbiornik o którym już wspominałem wcześnie już zalany. Podłoże piasek 1mm, filtracja JBL e901, oświetlenie 3x 23W świetlówka kompaktowe 6500k. Wody 30% z mojego pierwszego baniaczka reszta dolana i się stabilizuje. Proszę Was o propozycje obsady. Będą na pewno w nim pływały kiryski sterby i to wszystko co wiem. Zastanawiam się nad parka spokojnych pielęgnic w granicach 15-20cm lubiącą temperaturę około 25 st. 

[Obrazek: 1744ead124c8dde6.html]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zdjęcie się nie wyświetla.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pytałem na chacie ale nikt nie odpisał-wiesz może czemu? Próbuje dodać załącznik i nic z tego nie wychodzi Dodgy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(05-10-2014, 11:54 AM)Moher napisał(a): Pytałem na chacie ale nikt nie odpisał-wiesz może czemu? Próbuje dodać załącznik i nic z tego nie wychodzi Dodgy

Może za duży format zdjęcia
Zły format
Wink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dziękuje Ci bardzo Kris za pomoc. Rzeczywiście format był zbyt wielki. Z roślinek mam tam rogatka i coś wielkiego-ale co?Oczko


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości