• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wielobarwna blue spotted

#1
Witam kupilem ryby(podobno wielobarwne).Mają kolor wpadający w niebieski i kropki także niebieskie.Jedna sztuka ma ich sporo a pozostałe mają ich malo.Czy to napewno ta ryba


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo trudno powiedzieć przy tak małych rybach. Musisz poczekać aż urosną. Jak nie jesteś pewien, co kupujesz, to następnym razem zapytaj o dorosłe ryby. Bo nazwać to sobie sprzedawca może jak chce, zwłaszcza, że już wcześniej wynikało, że osoba, od której kupujesz ryby niezbyt zna się na rzeczy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Poprzednie ryby czyli fenestratusy(a miały być wielobarwne)kupowałem w sklepie Kakadu a obecne w Wawie w Robbo,który ma dobre opinie jeśli chodzi o gatunki ryb.Ja wolę kupować młode ryby.Widziałem w tym sklepie 3 sztuki które mialy ok 12 cm i dla mnie wyglądały wzorcowo.Te dorosłe w sklepie miały różową głowe i przy płetwie ogonowej krótki czarny pas.Ta z mojego zdjęcia też ma krótki pas widoczny w zależności od nastroju ryby.Rózni się brakiem różowej głowy i cielisto niebieskim ubarwieniem.Bardzo mi zalęży na tych rybach a ciągle trafiam co innego!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Rozumiem, że dorosłe miały ten wzór niebieskich plamek? To od nich są te młode, które kupiłeś?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak też go miały.Te dorosłe to poprzedni miot czyli rodzeństwo moich rybek ale były jaśniej ubarwione!Jeśli można Piotrze to proszę też o porade w moin poprzednim poście o identyfikacji wielobarwnej-fenestratus!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No to jest już jakiś procent pewności, że będą to ładne ryby Smile Dobrze, że zmieniłeś "dostawcę".
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zmieniłem i teraz już nie ufam sprzedawcą.Dzięki forum wiele się nauczyłem.Mam swoje ulubione wielobarwne i rivulatusy i narazie postaram się trzymać tych gatunkówSmileDzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Posty o tym samym ,pytanie za pytaniem - przypomina mi się legion94 Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ale wodę to Ty musisz mieć tak kiepską jak podłoże.

Ta ryba wygląda niezbyt dobrze. Jest w stresie.


Tak wyglądały u mnie jako 3cm szkuty. Widać, że kolorki już były.


Załączone pliki Miniatury
   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wodę mam bardzo dobrą i inne ryby nie narzekająSmilepoprzednie podłoże jest już wymienione na piasek z obi(kreisel 099).Zdjęcie rybki  robiłem  jak była u mnie ok 2 dni węc mogła być zestresowana!U moich nie widać różowej głowy i tylu kropek(jest ich dokladnie kilka i w okolicy czarnego paska przy płetwie ogonowej)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości