• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Skalary i ich płetwy

#1
Witam.

Od półtora dnia pływa u mnie 8 szt skalarów(niby f3 po altumach) i moje pytanie czy u Was przy waszych skalarach zaobserwowaliście że kładą po sobie dolną płetwę czy trafiłem "zajebiste" egzemplarze z taką wadą.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Po pierwsze nie myl pojęć bo to nie jest ryba F3 po altumach tylko po sp. peru lub rio momon (najbardziej przypomina te warianty). pterophyllum sp. Peru to nie jest Pterophyllum altum! Płetwy u skalarów składają się gdy ryba szybciej płynie, ale to obie płetwy górna grzbietowa i dolna odbytowa (zmniejszają tym samym opór wody). Jeśli tych płetw odbytowych nie rozprostowują nawet przy bezruchu to wygląda to na jakąs wadę lub coś im nie pasuje. Zobacz jak się ukłądają gdy ryba nie płynie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sorry że uraziłem mym błędnym rozpoznaniem ale nie jestem tak wytrawnym znawcą jak Ty. Ryby mają najwyraźniej wadę bo nawet jak stoją nieruchomo to na 8szt. tylko jeden ma normalnie płetwy rozłożone, reszta cały czas podkulone ale dzięki za odpowiedź.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mnie nie uraziłeś, najwyżej siebie bo za nie zabuliłeś prawdopodobnie jak za altuma (taki kaprys sprzedawców), więc przeproś siebie. Wracając do skalara to ryby te bardzo długo się aklimatyzują, czasem potrafią nie pobierać pokarmu przez ponad tydzień w nowym akwarium. Obserwuj ryby przez następne dni jeśli nie rozprostują w ciągu powiedzmy tygodnia to prawdopodobnie wada wrodzona - być może chów wsobny, niestety sp. peru szybko różne wady nabywają w kolejnych pokoleniach i jak widać nie tylko jest to wygląd. Na moje oko i na już, to wada. Dodam że niektóre są też niekształtne - zbyt długie, np. ten z 3 zdjęcia. Dla odmiany trzeba powiedzieć że mają dośc ładne regularne pręgi jak na F3.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dużo na szczęście nie zapłaciłem bo tylko 20zł za sztukę więc dam im trochę czasu tak jak mówisz a potem albo się naprostują albo kibelek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zamiast kibelka lepiej oddać na żarełko jakimś drapieżnym Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Chętnie oddam bo jak na nie patrzę to nerwa łapię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jedna ryba ma w miarę niezłą budowę i całkiem fajne płetwy może ją szkoda, u reszty niestety widać deformację dolnej płetwy;(
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dlatego tylko ona jedna pojedzie do zoologika a reszta wodociągi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nawet na peruwianki mi one nie wyglądają. Jakiś mix to jest. Ni to sp.peru ni to rio mamon. no ale brzydkie nie są. jakie masz parametry w baniaku? I jakie z nimi ryby trzymasz? Ile litrów akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości