• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara żółta i szmaragdowa

#1
Witam.
Może głupie pytanie ale teoretycznie znam odpowiedź teoretycznie. Chodzi o to że mam zbiorniczek 120x50x60h i jak widzicie trzymanie po parce tych pielęgnic.
Pozdrawiam Robert.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie wiem kolego za bardzo o czym mówisz? Lepsze były by łacińskie nazwy ryb o szmaragdowe to ci chodzi o Hypselecara temporalis? Proszę rozwiń tematWink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
 Hypselecara temporalis i Aequidens metae 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dokładnie jak szpaq napisał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No to dobrze zbiornik powinien je pomieścić? A chodzi ci o co chcesz dołożyć jakąś drobnice czy co?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wiesz co generalnie to jeszcze ok 20szt jakiś bystrzyków, 8-10 kirysów i wszystko
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Myślę , że zbiornik jednak sporo za krótki na dwie pary tych kolosów Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(03-09-2014, 14:48 PM)robertwawa napisał(a): Wiesz co generalnie to jeszcze ok 20szt jakiś bystrzyków, 8-10 kirysów i wszystko
Duże masz te szmaragdowe i akary?
Jeśli jakieś rozpraszacze to muszą być spore bo je zjedzą. Są to spokojne ryby ale instynkt drapieżczy jest u nich sporyWink Może bym zaproponował stadko koło 10-12 zwinników ogonopręgich, a co kirysów to pasują ci jakieś sporej wielkości ale który to nie wiemSmile

(03-09-2014, 15:17 PM)Wnorus napisał(a): Myślę , że zbiornik jednak sporo za krótki na dwie pary tych kolosów Smile .
No ryby spokojne ale naprawdę spore rosną. 
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Na forum jest temat z akwarium o A. metae - warto sobie go wyszukać, jest gdzieś w prezentacjach. Właścicielem akwarium był/jest deleden o ile mnie pamięć nie myli. W skrócie to wedle doświadczenia właściciela wynikało, że te ryby mogą koegzystować razem, ale to było w 150cm akwarium. Poza tym każda drobnica prędzej czy później zostanie zeżarta. Weź te dwie rzeczy pod uwagę Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No właśnie tak myślałem że może być przy mały zbiornik zostanę chyba przy 6szt. Cleithracara maronii bo mam akurat 3 pary i może dokupię z 6 Pterophyllum altum i zobaczę jak sytuacja się rozwinie. Dzięki za podpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości