• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium z akrylu

#1
Ostatnio nurtuje mnie temat akwarium z akrylu. Jest to strasznie niszowy produkt w naszym kraju, a dlaczego przecież jest mocniejsze niz szkło, wagowo będzie lżejsze cena dużych zbiorników jest porównywalna i można wykonać najróżniejsze kształty takiego produktu. W naszych czasach materiał sie poprawił i juz tak bardzo sie nie rysuje i nie żółknie jak kiedyś, przecież nikt nie trzyma zbiornika 10lat tylko zmienia Tongue . Chętnie posłucham waszych opinii bo bardzo ciekawi mnie ten temat. Akwaria w różnych kształtach i wymiarach z mocniejszego niż szkło materiału ciekawy pomysł na biznes tylko czy znalazło by to swoich zwolenników w Polsce ?? liczę ba wasze wypowiedzi, rozjaśni mi to trochę ten temat który juz trochę zagłębiłem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z tego co się orientowałem jakiś czas temu to niestety akwaria z akrylu wychodziły zdecydowanie drożej, być może gdyby ktoś nastawił się na taką produkcję to zakup dużych tafli akrylu hurtowo była by nieco tańsza, nadal jednak nie dorówna to cenie szkła. Drugą kwestią jest nadzwyczajny dar Polaków do robienia "czegoś" na wyrost Smile nie trudno o przykłady - stelaże niczym podpory pod wiadukty, akwaria z przewymiarowanymi grubościami szkła, z nieskończoną ilością wzmocnień itd. Trochę musi upłynąć jeszcze wody zanim Nasi hobbyści przekonają się do rozwiązań bardziej praktycznych i zrobionych bez "przesady".

Porównywałeś ceny na dzień dzisiejszy? Masz konkretne przykłady jak to wygląda?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(19-08-2014, 19:49 PM)filas napisał(a): Z tego co się orientowałem jakiś czas temu to niestety akwaria z akrylu wychodziły zdecydowanie drożej, być może gdyby ktoś nastawił się na taką produkcję to zakup dużych tafli akrylu hurtowo była by nieco tańsza, nadal jednak nie dorówna to cenie szkła. Drugą kwestią jest nadzwyczajny dar Polaków do robienia "czegoś" na wyrost Smile nie trudno o przykłady - stelaże niczym podpory pod wiadukty, akwaria z przewymiarowanymi grubościami szkła, z nieskończoną ilością wzmocnień itd. Trochę musi upłynąć jeszcze wody zanim Nasi hobbyści przekonają się do rozwiązań bardziej praktycznych i zrobionych bez "przesady".

Porównywałeś ceny na dzień dzisiejszy? Masz konkretne przykłady jak to wygląda?
Może na takich profesjonalnych forach powinno sie o tym pisać bo to by zmieniło nastawienie Polaków do szkła które w większości europy i świata zanikają. Chociaż może masz też trochę racji ze nasz kraj jest trochę za biedny, ale jak by tak dotrzeć do osób trochę zamożniejszych to by mogło to wyjść.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(19-08-2014, 20:08 PM)ozim87 napisał(a):
(19-08-2014, 19:49 PM)filas napisał(a): Z tego co się orientowałem jakiś czas temu to niestety akwaria z akrylu wychodziły zdecydowanie drożej, być może gdyby ktoś nastawił się na taką produkcję to zakup dużych tafli akrylu hurtowo była by nieco tańsza, nadal jednak nie dorówna to cenie szkła. Drugą kwestią jest nadzwyczajny dar Polaków do robienia "czegoś" na wyrost Smile nie trudno o przykłady - stelaże niczym podpory pod wiadukty, akwaria z przewymiarowanymi grubościami szkła, z nieskończoną ilością wzmocnień itd. Trochę musi upłynąć jeszcze wody zanim Nasi hobbyści przekonają się do rozwiązań bardziej praktycznych i zrobionych bez "przesady".

Porównywałeś ceny na dzień dzisiejszy? Masz konkretne przykłady jak to wygląda?
Może na takich profesjonalnych forach powinno sie o tym pisać bo to by zmieniło nastawienie Polaków do szkła które w większości europy i świata zanikają. Chociaż może masz też trochę racji ze nasz kraj jest trochę za biedny, ale jak by tak dotrzeć do osób trochę zamożniejszych to by mogło to wyjść.
Witam ja zaliczam się do tej mniej zamożnej części. I powiem tak mając na utrzymaniu żonę i dwójkę małych dzieci akwarium zwyczajne prostokątne w 100% mi osobiście wystarcza i w dodatku ze szkłaWink
A oczywiście moim zdaniem te wymyślne akwaria które pokazują w telewizji z akrylu mi się nie podobają, a wstawianie sztucznej rafy do zbiorników, a w tych programach jest to normą dla mnie mija się to z celem, no ale to moje zdanie i tylko moje pozdrawiamSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akryl mnie nie przekonuje z uwagi na łatwość zarysowania. Jestem niezdarą a jednocześnie denerwują mnie najmniejsze ryski na frontowej szybie zbiornika, poza tym same pielęgnice potrafią nieźle rysować przestawiając dekoracje. Ogólnie to akryl ma tak na prawdę uzasadnienie tylko w wielkich akwariach, gdzie ważna jest przejrzystość w grubej tafli, czego nie uzyska się w przypadku szkła.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeżeli za cenę jednego akwarium z akrylu mogę mieć dwa ze szkła to odpowiedź jest jasna- wybieram szkło. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-08-2014, 21:10 PM)Ruki napisał(a): Jeżeli za cenę jednego akwarium z akrylu mogę mieć dwa ze szkła to odpowiedź jest jasna- wybieram szkło. Wink
No właśnie ująłeś to najlepiejSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Trochę tego nie rozumiem ale każdy ma swoje zdanie. Budujemy w domach coraz większe akwaria w które wkładamy kupę kasy po to żeby stało i się z nim nic nie działo, a akryl pozwala nam na takie zbiorniki bez zbędnych stelaży dookoła. Ja budując następny zbiornik będę miał go z akrylu bo tyle ile wydałbym na akwarium ze szkła i do tego stelaż i inne duperele będę miał samo akwarium z akrylu i pewne ze sie nie stłucze. A co do zarysowań to aktualnie juz tak sie nie rysuje jak kiedyś bo dają większe sterznie produktu i jest mocniejszy. A trzeba podliczyć koszt kupna akwarium powyżej 700l i wyjdzie podobna cena.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
O jakim stelażu ty mówisz, ozim? O ramie, czy podstawie? Bo nie do końca rozumiem, przecież na czymś akwarium musi stać, a ze szkła robi się akwaria po 10 tysięcy litrów i większe. Z resztą robiąc tak wielki zbiornik jedynym tak na prawdę rozsądnym wyjściem jest wykonanie go ze sklejki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No właśnie zbiornika nie postawisz na podłodze, więc stelaż się przyda, a filtracja typu sump i tak by musiała byś więc cena i tak wzrośnieSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości