• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wzmocnienia w akwarium 600 litrów

#1
Witajcie. Mam akwarium 600 litrów o wymiarach 180x67x50cm(wysokość). Akwarium jest sklejone z szyby 10mm. Ma podłużne wzmocnienia wzdłuż szyby frontowej i tylnej o szerokości 8cm na całej długości na górze,1,5 cm poniżej krawędzi i na dnie,też na całej długości. Są też 2 wzmocnienia  poprzeczne o szerokości 12 cm. Wzmocnienia są z szyby również 10 mm. Jak myslicie akwa da rade?. Wzmocnień wystarczy?. Z góry dzieki za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Oczywiście że da radę.W/g obliczeń spełnia wymogi.Moje 648 l - 180x60x60 też jest z 10 mm z tym że dno mam z 12 mm ,wzm. podł.szer. 7 cm i jedno wzmocnienie porzeczne 25 cm .Tak mi wyszło z obliczeń w lekkim zaokrągleniu na plus i śmiga mi już 5 rok Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Więcej wzmocnień to już wóz bojowy Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Moja 600 (200cm długa) co prawda z 12mm szyb za to bez poprzecznych wzmocnień Smile

Dwa wzmocnienia to już podwójne zabezpieczenie i ... podwójny kłopot Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(11-08-2014, 21:22 PM)Dzichu 2410 napisał(a): Oczywiście że da radę.W/g obliczeń spełnia wymogi.Moje 648 l - 180x60x60 też jest z 10 mm z tym że dno mam z 12 mm ,wzm. podł.szer. 7 cm i jedno wzmocnienie porzeczne 25 cm .Tak mi wyszło z obliczeń w lekkim zaokrągleniu na plus i śmiga mi już 5 rok Smile.
A według jakich obliczeń moje akwarium spełnia wymogi?. Byłbym wdzięczny żebyś powiedział mi jak zrobić te wyliczenia,jakie dane wziąć pod uwagę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wszelkie szczegółowe obliczenia i tabele znajdziesz w książce Dr Jerzego Lewczuka " Zakładamy Akwarium " (wyd. z 1992 r ) lub w zeszytach Akwarium nr 5 / 89 r na str. 144 -Akwarium holenderskie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Rano wstałem akwarium testowo zalałemSmile. Obserwowałem wygięcie szyb,zalałem do połowy,szyba przednia prosta,zalałem całe ,szyba przednia prosta, zero wygięcia, nigdzie nie leci,jest ok. Mam nadzieje że tak wy3ma kilka ładnych latekSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak dałeś pod dno akwarium mate- styropian ,to możesz spać spokojnie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Pod akwarium jest styropian o grubości 2 cmSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czyli wszystko w porządku Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości