• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Inspiracje supermarketowe.

#1
Cześć!
Pozwolę sobie na nietypowy wstęp. Czy ktoś z Was odwiedza czasem supermarkety tup auchan, albo kaufland? Big Grin

Otóż ostatnio (choć to żadna nowość) zafascynowały mnie używane tam "ekologiczne" zamrażarki, te do których jest dostęp od góry. Mają one proste, ale bardzo porządnie wykonane i praktyczne przykrycia. Są to szyby przesuwane na plastikowych prowadnicach. Sęk w tym, że często są to dwu- lub 3- częściowe zestawy szyb, przesuwanych od przodu do tyłu. Pomijając same prowadnice, które pozwalałyby na łatwe odsuwanie do karmienia, to w razie czyszczenia łatwiej jest zdjąć dwie czy nawet trzy małe szyby, niż jedną ciężką i nieporęczną (o bezpieczeństwie nie wspomnę). Zaletami tych nakryć jest również to, że mają zamontowane (przykręcone) uchwyty i gumowe brzegi zapobiegające stukaniu. Co więcej, dla pełnej ochrony przed ucieczką chłodu, szczeliny między szybami są często zabezpieczone małą gumową kurtyną.

Zdjęcia nie mam, bo każdy może sprawdzić samemu - ja ostatnio, wbrew zaleceniu, żeby dbać o środowisko i oszczędzać prąd bawiłem się w odsuwanie i zasuwanie dobrych kilka chwil Big Grin Prostota tego rozwiązania jest czarująca. Problem jest jeden - czy da się coś takiego gdzieś zamówić?

Wszelkie pomysły na coś, co mogłoby zastąpić to rozwiązanie mile widziane. Załączam rysunek przedstawiający (w dużym przybliżeniu) jak wygląda to rozwiązanie w przekroju, w przypadku użycia dwuczęściowego zestawu.


Załączone pliki
.jpg   Bez tytułu.jpg (Rozmiar: 10.54 KB / Pobrań: 470)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Na połowie szerokości (nie mylić z długością Big Grin) wzmocnienia wkleić drugą szybę- najlepiej 1mm grubszą od szyby nakrywowej.

Wszystko wyglądałoby tak jak na Twoim powyższym rysunku.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Piotrze widziałem kiedyś takie prowadnice od szuflad (ale jeszcze te takie starego typu podwójny plastikowy ceownik) wklejone do szyby bocznej akwarium i w nich umieszczone szyby akwarywowe. Wada tego jest tylko to, że odkryte masz zawsze tylko pół zbiornika ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja ma na regale w akwariach prowadnice i na nich szyby -bardzo wygodne rozwiazanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Artur, faktycznie może to być wada w akwariach sklepowych, albo roślinnych, gdzie codziennie macza się łapy. Ale w akwariach z pielęgnicami (czy podobnymi rybami) to nie problem. I tak czyści się w nich głównie przednią szybę, a potrzeba pełnego odkrycia oznacza jakieś większe prace.
W rozwiązaniu, które podałem pasuje mi sposób montowania prowadnic - są zawieszane na szybie bocznej. Te klejone do szyby nigdy nie wytrzymują takiego ciężaru, jakim jest szkło.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Oczywiście, ze wytrzymują, mam akwaria w których wklejanie są prowadnice od 2 lat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A mógłbyś wrzucić foto jak to wygląda?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak tylko wrócę z urlopu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Piotrze wytrzymają też widziałem takie akwaria i trzyma się to już kilka lat. Ale przed klejeniem KONIECZNIE dobrze oczyść i plastik i szkło denaturatem i do dzieła.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
hej,

oto obiecane fotki:

   

   

   

   

   

Boczne szyby oraz tylna są wyższe o 2 cm, prowadnice są przyklejone do bocznych szyb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości