• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pokarmy firmy FLUVAL

#1
Zakupiłem dla moich rybek ciekawy pokarm:
Tropikal Fish Flakes FLUVAL

Skład:
Mączka ze śledzia, kryl, suszone ziemniaki, mąka pszenna, mączka z krewetek, suszony czosnek, suszone glony, mączka z małż, suszony groszek, kurkuma, chlorek choliny, DL-metionina, suszone drożdże, lecytyna, karmina, inozytol, kwasek cytrynowy (konserwant), BHT (konserwant), 2-monofosforan L-askorbylu wapnia, niacyna, d-pantotenian wapnia, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny, galusan propylu (środek konserwujący), tiamina, kwas foliowy, witamina A , etoksychin (środek konserwujący), witamina B12, biotyna, witamina D3.


Skład analityczny:
białko:  44%
tłuszcz: 6%
błonnik: 4%
woda:   9%
popiół:  10%
wapń:  1,5%
fosfor:  1%
witamina A: 15000 jm/kg
witamina D3: 3600 jm/kg
kwas askorbinowy: 350 mg/kg
witamina E: 150 jm/kg

Z moich pierwszych obserwacji wynika, ze pokarm jest chętnie przyjmowany zarówno przez Paracyprichromis brieni, exLamprologus caudopunctatus, Enigmatochromis lucanusi, Chromaphyosemion splendopleure i Epiplatys dageti.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Stosuje ktoś może pokarmy tej firmy? Co sądzicie o ich jakości?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(18-07-2014, 22:09 PM)Grehu napisał(a): BHT (konserwant)

Nie wiem jak z rybami, ale dla psów jest to związek szkodliwy, więc uważałabym troszkę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wobec tego dlaczego dopuszczane są pokarmy zawierające szkodliwe substancje? Ciekawe jak jest z innymi pokarmami.
Seven bardzo dziękuję za ten komentarz. Zaraz wycofam ten "pokarm" z diety, aż się boje myśleć co w innych producenci ukrywają :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
E321 jest nawet w pokarmach dla ludzi. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jest stosowany w olejach, tłuszczach itp http://tech.money.pl/medycyna/dodatki-do...ht-113820/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Czy jeszcze coś Cie dziwi? Pewne związki czy substancje dla jednych zwierząt są szkodliwe, a dla innych nie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Oczywiście, chciałbym wiedzieć, czy ten pokarm z racji posiadania BHT jest szkodliwy, czy nie? I co ciekawe, prawdopodobnie tylko te moje płatki to zawierają http://www.ikola.eu/index.php/akwarystyk...rmy/fluval
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie jest szkodliwy. Jest to całkiem normalny przeciwutleniacz w paszach dla ryb z mączki rybnej.

Pokarm nie powala, patrząc na skład, powiedziałbym, że jest... średni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czyli prawdopopodobnie BHT jest obecny w większości pokarmów?
Co prawda z najwyższej półki on nie jest ale jako urozmaicenie diety powinien się nadać. Pozostałe np Fluval Cichlid mają bardzo podobny skład i jak dla mnie dużym minusem jest fakt, że nie podają wielkości i charakterystyki granulek - jak szybko toną. Dla mnie jest to bardzo istotne, dlatego kupiłem płatki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości